"Wasza postawa to przykład czynnego patriotyzmu". List premiera do uczestników Zjazdu Klubów "GP"

/ fot. Marcin Pegaz/Gazeta Polska

  

"Uczestnicy Klubów "Gazety Polskiej" tworzą szczególnie zjednoczone środowisko. To ludzie zaangażowani, żyjący na co dzień sprawami Polski i Polaków. Dla nich los naszej Ojczyzny nie jest obojętny. Gromadzicie Państwo tych, którzy są gotowi oddać swój czas i umiejętności sprawie wolnej i suwerennej Rzeczypospolitej. Wasza postawa jest przykładem czynnego patriotyzmu" - napisał w liście skierowanym do uczestników Nadzwyczajnego Zjazdu Klubów "GP" premier Mateusz Morawiecki. List podczas zjazdu odczytał były minister obrony narodowej, Antoni Macierewicz.

"Nadzwyczajny Zjazd Klubów "Gazety Polskiej" to szczególne spotkanie w czasie poprzedzającym wybory parlamentarne. To przygotowanie ludzi i środowisk do decyzji, która przez lata będzie wpływać na kolejne pokolenia Polaków. Dziękuję za pamięć i zaproszenie na tę uroczystość. Wszystkim obecnym - organizatorom i uczestnikom - pragnę przekazać serdecznie podziękowania i zapewnienie o mojej pamięci"

- pisze w liście szef polskiego rządu.

"Uczestnicy Klubów "Gazety Polskiej" tworzą szczególnie zjednoczone środowisko. To ludzie zaangażowani, żyjący na co dzień sprawami Polski i Polaków. Dla nich los naszej Ojczyzny nie jest obojętny. Gromadzicie Państwo tych, którzy są gotowi oddać swój czas i umiejętności sprawie wolnej i suwerennej Rzeczypospolitej. Wasza postawa jest przykładem czynnego patriotyzmu"

- podkreślił premier Morawiecki.

"Wiem, że wspólne spotkania są okazją do wymiany doświadczeń, niezwykle potrzebnych w Waszym codziennym działaniu. Służą też pogłębianiu więzi tak cenionego przez nas środowiska. Postawa członków klubów, ten przykład obywatelskiego zaangażowania, zasługuje na najwyższy szacunek"

- napisał prezes Rady Ministrów.

"Rząd Zjednoczonej Prawicy zmienia nasz kraj. Chcemy, aby jak największa liczba Polaków mogła korzystać z owoców Dobrej Zmiany. Wywiązujemy się z obietnic i zobowiązań. Wiem, że w naszym codziennym trudzie mamy w Was oparcie. Dziękuję za to z całego serca. Obecnym na dzisiejszym spotkaniu, a za Państwa pośrednictwem wszystkim członkom Klubów "Gazety Polskiej" i tym, którzy na co dzień wspierają ich funkcjonowanie, życzę niesłabnącego zaangażowania. Wierzę, że przed nami dobry czas dla Polski"

- zwrócił się do uczestników Zjazdu Mateusz Morawiecki.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Szef MSZ odpowiada Macronowi

/ By Kancelaria Premiera - Zdjęcia do pobrania, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=81281489

  

- Nie ma merytorycznych podstaw do krytyki NATO przedstawionej przez prezydenta Francji Emmanuela Macrona - powiedział minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz, który uczestniczy w Brukseli w spotkaniu ministrów spraw zagranicznych krajów Sojuszu.

Posiedzenie szefów dyplomacji odbywa się na kilka dni po tym, jak Macron wywołał burzę w Unii Europejskiej, w wywiadzie dla tygodnika „The Economist” z 7 listopada mówiąc o „śmierci mózgowej” NATO z powodu braku przywództwa Stanów Zjednoczonych.

Polski minister był pytany, czy ta sprawa została poruszona na spotkaniu.

"Odniosłem wrażenie, że jednak dominowały takie wezwania do jedności, demonstracji jedności sojuszniczej. Nie było bezpośredniej krytyki, aczkolwiek (było) podkreślanie faktu, że powinniśmy być zjednoczeni wobec zagrożenia, jakie mamy ze strony Rosji"

- powiedział.

Jacek Czaputowicz zaznaczył, że wywiad Macrona na pewno został dostrzeżony i przyjęty krytycznie. Powiedział, że podczas dzisiejszego spotkania zwrócił uwagę m.in. na zwiększenie obecności USA na terytorium Sojuszu. Dodał, że ten fakt przeczy tezie o rzekomym braku zainteresowania USA bezpieczeństwem europejskim.

"Myślę, że nie ma merytorycznych podstaw do krytyki Sojuszu Północnoatlantyckiego, przedstawionej przez prezydenta Macrona"

- powiedział minister.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl