Sesja Rady Warszawy się nie odbędzie. Radni chcieli dyskutować o awarii w stolicy

/ Zdjecie w tle: Filip Błażejowski/Gazeta Polska; foto kanału: Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Planowane na 12 września posiedzenie Rady Warszawy nie zostało zwołane – potwierdziło dzisiaj Biuro Rady m.st. Warszawy. W ocenie radnych Prawa i Sprawiedliwości Platforma Obywatelska boi się kompromitacji i ucieka od dyskusji na temat awarii kolektorów ściekowych w stolicy.

- W związku z tym, że do Przewodniczącej Rady m.st. Warszawy nie wpłynęły żadne projekty uchwał, posiedzenie planowane na 12 września 2019 r. nie zostało zwołane, co oznacza, że sesja się nie odbędzie

 – napisała w odpowiedzi na pytanie PAP o powody niezwołania Rady Magdalena Dardzińska z Biura Rady m.st. Warszawy.

- To bzdura. Jest bardzo wiele spraw do omówienia

 - powiedział radny PiS Jacek Ozdoba, odnosząc się w ten sposób do odpowiedzi Biura Rady m.st. Warszawy. Wyjaśnił, że radni Prawa i Sprawiedliwości planowali dyskusję na sesji Rady, na temat awarii kolektora odprowadzającego ścieki z lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni "Czajka" oraz działań władz miasta i Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji (MPWiK) w tej sprawie.

Ozdoba poinformował ponadto, że radni z jego klubu zamierzali podjąć dyskusję na temat "obsadzania stanowisk w MPWiK z nadania partyjnego". Przypomniał, że podczas konferencji prasowej, która odbyła się w piątek rano, radni PiS zwrócili uwagę na to, że w zarządzie spółki zasiadają prominentni działacze PO.

- PO boi się kolejnej kompromitacji, dlatego ucieka od dyskusji o tych poważnych problemach

 – ocenił Ozdoba.

Radny Sebastian Kaleta wskazał podczas konferencji, która się odbyła w piątek rano, że we władzach MPWiK są prominentni politycy Platformy Obywatelskiej, "jak na przykład (…) Jarosław Jóźwiak (były wiceprezydent Warszawy)".

- Z hukiem zwolniony po wybuchu afery reprywatyzacyjnej – ciepła posadka przewodniczącego rady nadzorczej w MPWiK. To na jego barkach spoczywa obowiązek sprawdzania, czy zarząd w sposób prawidłowy wykonuje wszelkie obowiązki, to na jego barkach spoczywa obowiązek sprawdzania by wszelka infrastruktura, która znajduje się pod pieczą MPWiK była zachowana w należytym stanie

- powiedział. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Tragiczny bilans koronawirusa w Belgii. Minionej doby zmarły 123 zakażone osoby

/ pixabay.com/ValdasMinkins

  

W ciągu ostatniej doby zakażenie koronawirusem w Belgii stwierdzono u 1189 kolejnych osób, a wskutek infekcji zmarły kolejne 123 osoby - poinformowały w środę belgijskie władze.

Łącznie z powodu wywoływanej przez koronawirusa choroby Covid-19 w Belgii zmarło dotąd 828 osób. Ponad 90 proc. ofiar śmiertelnych to osoby w wieku powyżej 65 lat.

Hospitalizowanych jest 4995 pacjentów, w tym 1088 na oddziałach intensywnej terapii. W ciągu ostatniego dnia 67 nowych pacjentów zostało zabranych na oddziały intensywnej terapii. 834 chorych korzysta z respiratora. Liczba ta wzrosła o 48. Ponad 50 proc. łóżek na intensywnej terapii w całym kraju jest obecnie zajętych.

Szpitale w ciągu doby opuściło 436 osób. To rekordowa liczba wypisanych w ciągu doby osób.

Od początku epidemii w Belgii zdiagnozowano 13964 przypadki Covid-19, ale ponieważ testy nie są robione wszystkim, uważa się, że rzeczywisty wskaźnik infekcji jest wyższy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts