Sesja Rady Warszawy się nie odbędzie. Radni chcieli dyskutować o awarii w stolicy

/ Zdjecie w tle: Filip Błażejowski/Gazeta Polska; foto kanału: Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Planowane na 12 września posiedzenie Rady Warszawy nie zostało zwołane – potwierdziło dzisiaj Biuro Rady m.st. Warszawy. W ocenie radnych Prawa i Sprawiedliwości Platforma Obywatelska boi się kompromitacji i ucieka od dyskusji na temat awarii kolektorów ściekowych w stolicy.

- W związku z tym, że do Przewodniczącej Rady m.st. Warszawy nie wpłynęły żadne projekty uchwał, posiedzenie planowane na 12 września 2019 r. nie zostało zwołane, co oznacza, że sesja się nie odbędzie

 – napisała w odpowiedzi na pytanie PAP o powody niezwołania Rady Magdalena Dardzińska z Biura Rady m.st. Warszawy.

- To bzdura. Jest bardzo wiele spraw do omówienia

 - powiedział radny PiS Jacek Ozdoba, odnosząc się w ten sposób do odpowiedzi Biura Rady m.st. Warszawy. Wyjaśnił, że radni Prawa i Sprawiedliwości planowali dyskusję na sesji Rady, na temat awarii kolektora odprowadzającego ścieki z lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni "Czajka" oraz działań władz miasta i Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji (MPWiK) w tej sprawie.

Ozdoba poinformował ponadto, że radni z jego klubu zamierzali podjąć dyskusję na temat "obsadzania stanowisk w MPWiK z nadania partyjnego". Przypomniał, że podczas konferencji prasowej, która odbyła się w piątek rano, radni PiS zwrócili uwagę na to, że w zarządzie spółki zasiadają prominentni działacze PO.

- PO boi się kolejnej kompromitacji, dlatego ucieka od dyskusji o tych poważnych problemach

 – ocenił Ozdoba.

Radny Sebastian Kaleta wskazał podczas konferencji, która się odbyła w piątek rano, że we władzach MPWiK są prominentni politycy Platformy Obywatelskiej, "jak na przykład (…) Jarosław Jóźwiak (były wiceprezydent Warszawy)".

- Z hukiem zwolniony po wybuchu afery reprywatyzacyjnej – ciepła posadka przewodniczącego rady nadzorczej w MPWiK. To na jego barkach spoczywa obowiązek sprawdzania, czy zarząd w sposób prawidłowy wykonuje wszelkie obowiązki, to na jego barkach spoczywa obowiązek sprawdzania by wszelka infrastruktura, która znajduje się pod pieczą MPWiK była zachowana w należytym stanie

- powiedział. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Jak uniknąć koronawirusa? Ekspert zaleca: Mycie rąk, zakrywanie twarzy

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

Jak uchronić się przed koronawirusem? Dr John Wiesman, sekretarz zdrowia w stanie Waszyngton - gdzie potwierdzono pierwszy przypadek koronawirusa w USA - mówi, że opinia publiczna powinna robić „to, co robisz w każde przeziębienie i grypę”.

Czyli, krótko mówiąc, potrzebne jest częste mycie rąk mydłem i wodą przez co najmniej 20 sekund.

- Jeśli czujesz się chory, zakryj twarz podczas kaszlu lub kichania. Ale nie używaj rąk. Użyj zgiętego łokcia lub chusteczki, którą natychmiast wyrzucisz

- przestrzega dr Wiesman. 

WHO zaleca także pozostawanie w odległości co najmniej 1 metra od każdego, kto może być zakażony.

Liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa w Chinach wzrosła do 1665 - poinformowała dziś chińska Narodowa Komisja Zdrowia. W ostatnich 24 godzinach bilans ten zwiększył się o 142 osoby. Komisja podała, że 139 nowych przypadków śmiertelnych miało miejsce w centralnej prowincji Hubei, gdzie przed Nowym Rokiem wybuchła epidemia koronawirusa.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: CNN, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts