Drwiny z Platformy Obywatelskiej. „Czy do 13 października Schetyna zdąży nauczyć się swojej szóstki?”

Grzegorz Schetyna, Małgorzata Kidawa-Błońska / Tomasz Hamrat/ Gazeta Polska

  

- Lider PO Grzegorz Schetyna nie zna "szóstki Schetyny", podobnie jak liderzy list wyborczych Koalicji Obywatelskiej - ocenił dziś europoseł Prawa i Sprawiedliwości Patryk Jaki. Schetynę skrytykowały też struktury PiS, zarzucając mu m.in. składanie obietnic bez pokrycia.

"Szóstka Schetyny" to zarys programu Koalicji Obywatelskiej, który szef PO zaprezentował w podczas lipcowego Forum Programowego w Warszawie. Składają się na nią propozycje zmian w obszarach: "wolności i demokracji", "przyjaznej szkoły", "czystego powietrza i wody", programy "wyższa płaca" oraz "europejska ochrona zdrowia", a także program dla seniorów. Schetyna opowiedział się także wówczas za zniesieniem zakazu handlu w niedzielę oraz związkami partnerskimi.

Politycy PiS skrytykowali Schetynę po czwartkowym wywiadzie Schetyna dla Radia Zet. Lider PO został poproszony o przypomnienie, jakie propozycje i obietnice znajdują się w tzw. "szóstce" Schetyny.

Schetyna pytany o pierwszy mówił, że to akt odnowy demokracji, czyli systemie, który "ma spowodować powrót do państwa prawa". Jako drugi punkt wymienił służbę zdrowia. Dalej lider PO mówił, że trzeci punkt to "na pewno jest smog, zmiany klimatyczne, wszystko co jest związane ze środowiskiem, z czystą energią". Pytany o czwarty punkt powiedział, że "to jest na pewno szkoła, która musi być dobrze zorganizowana, to są kwestie podwyżki dla nauczycieli".

Lider PO pytany o piąty punkt powiedział: "w piątym punkcie powiedziałbym o tym wszystkim co, o służbie zdrowia bym jeszcze (powiedział)". Na uwagę, że służba zdrowia była już w poprzednim punkcie, podkreślił, że powiedziałby w piątym punkcie o onkologii, ponieważ "dzisiaj rak jest największym mordercą i największym zagrożeniem". W szóstym punkcie lider PO powiedział o samorządzie i o finansach, czyli "mocnym postawieniu na podparcie finansowe samorządów".

Patryk Jaki ocenił jednak, że Schetyna nie zna swoich propozycji.

"Schetyna nie zna "6 Schetyny", potem kolejni liderzy list POKO też nie znają tych 6 najważniejszych tez swojego programu. Władza jako cel sam w sobie. Prywatyzacja i oligarchizacja Polski"

- napisał na Twitterze europoseł PiS.

Do wpisu Jaki dołączył krótki fragment rozmowy ze Schetyną w Radiu Zet. Ten sam fragment i równie krytyczne wypowiedzi nt. lider PO zamieścili na Twitterze inni politycy PiS m.in. Dominik Tarczyński oraz wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta.

Schetynę skrytykowały także lokalne struktury PiS.

"Grzegorz Schetyna w Gosc_RadiaZET przedstawia "Sześciopak Schetyny". Miesiąc do wyborów, a przewodniczący partii nie zna swojego programu. Wiecie państwo dlaczego tak jest? Bo to tylko Puste Obietnice, bez pokrycia, wymyślone na czas kampanii. Nie dajcie się oszukać KO!!!"

- napisało opolskie PiS na Twitterze.

Łódzkie PiS skomentowało:

"Hej #KoalicjaObciachu - czy do 13 października G. Schetyna zdąży nauczyć się swojej szóstki (to tylko... 6 punktów... ). Bo to WSTYD i OBCIACH nie znać własnego programu".

Pomorski PiS również napisało, że "Grzegorz Schetyna nie zna szóstki Schetyny". "Podpowiadamy 3 punkt to +europejska służba zdrowia+ a 5 punkt to +przyjazna szkoła+ Co za kompromitacja. szok!".

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Koronawirus we Włoszech: Ostrożność na lotniskach

Zdjęcie ilustracyjne / twitter.com

  

Choć epidemia koronawirusa najbardziej zagraża krajom azjatyckim, to jest państwo w Europie, które mocno odczuwa skutki tej choroby. To Włochy - wprowadza się tam nadzwyczajne środki ostrożności na lotniskach. Mimo to, wciąż informowani jesteśmy o kolejnych przypadkach koronawirusa w tym kraju.

Do 61 wzrosła liczba przypadków zarażenia koronawirusem we Włoszech - podały w sobotę służby medyczne. Ognisko zachorowań znajduje się w regionach Lombardia i Wenecja Euganejska na północy, gdzie zmarły dwie osoby. Jest już też pierwszy chory w Piemoncie.

Włochy są na pierwszym miejscu w Europie pod względem liczby przypadków groźnego wirusa, którego epidemia wybuchła w Chinach. Liczba potwierdzonych przypadków rośnie szybko. W ciągu niecałej doby zwiększyła się ponad trzykrotnie. Wśród zarażonych są lekarze.

Najwięcej zachorowań - 46, według najnowszych informacji, zanotowano w Lombardii, w tym także w rejonie Mediolanu. Również z Turynu, stolicy Piemontu napłynęła wiadomość o pierwszym w tym regionie chorym.

Wprowadzono nadzwyczajne środki ostrożności. Na nagraniu widzimy, jak służby lotniskowe badają temperaturę ciała podróżnym:

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts