Schetyna przyłapany na… nieznajomości „szóstki Schetyny”. Co teraz wymyślił? To jest HIT! WIDEO

Grzegorz Schetyna / Tomasz Hamrat/ Gazeta Polska

  

Nie milkną echa wczorajszej wypowiedzi Grzegorza Schetyny. Okazało się bowiem, że… Schetyna nie zna „sześciopaku Schetyny”. Wydawałoby się niemożliwe, a jednak. Tak właśnie Platforma Obywatelska jest przygotowana do wyborów. Co dziś wymyślił szef PO? Że zamiast o "szóstce Schetyny" wołałby teraz mówić o "siódemce Kidawy-Błońskiej".

Koalicja Obywatelska zainaugurowała we wtorek oficjalnie kampanię wyborczą przed wyborami parlamentarnymi, które odbędą się 13 października. Schetyna zaprezentował obecną wicemarszałek Sejmu Małgorzatę Kidawę-Błońską jako kandydatkę KO na premiera i co za tym idzie - twarz kampanii swej formacji.

Wczoraj okazało się, że szef PO nie zna nawet punktów "szóstki Schetyny".

Na piątek zaplanowana jest konwencja KO w Warszawie, podczas której Kidawa-Błońska ma przedstawić program wyborczy KO, którego podstawą może być "szóstka Schetyny", choć politycy PO nie wykluczają, że podczas wystąpienia kandydatki na szefa rządu, padną też nowe propozycje.

Dziś Schetyna przyznał w programie "Tłit" Wirtualnej Polski, że zamiast o "szóstce" wołałby raczej mówić o "siódemce Kidawy-Błońskiej".

"Muszą być nowe akcenty w tym programie, o tym bardzo wyraźnie mówimy, że Małgorzata będzie miała takie punkty, na które będzie stawiać silniejsze akcenty, niż wynikające z dotychczasowej pracy nad programem"

- powiedział lider PO.

Według niego, "szóstka" jest "dobrze skomponowana i ona pracuje, i ona będzie podstawą programową".

Ale uważam, że będą rzeczy, i dzisiaj to usłyszymy, które muszą być do niej dodane (...) Może tak być, że ta "siódemka" będzie nam prowadzić kampanię programową, ale zawsze siedem, to więcej niż sześć

- podkreślił.

Dopytywany co "dojdzie" do programu KO, Schetyna powiedział, że na pewno chodzi o akcenty "bardzo charakterystyczne dla Małgorzaty".

"To kwestia kultury, to kwestia jeszcze na pewno większego akcentu w polityce kobiecej - żeby postawić na podmiotowość, na na wagę tych spraw. Myślę, że to też będzie zaskakująca propozycja dla młodych" - zaznaczył.

Podstawą programu wyborczego Koalicji Obywatelskiej jest tzw. szóstka Schetyny, czyli pakiet propozycji, które lider PO zaprezentował w lipcu podczas Forum Programowego w Warszawie. Sam jej twórca nie pamiętał co wchodzi w skład "szeciopaku", więc przypominamy.

Składają się na nią propozycje zmian w obszarach: "wolności i demokracji", "przyjaznej szkoły", "czystego powietrza i wody", programy: "wyższa płaca" oraz "europejska ochrona zdrowia", a także program dla seniorów. Schetyna opowiedział się także wówczas za zniesieniem zakazu handlu w niedzielę oraz związkami partnerskimi.

Jak internauci zareagowali na wpadkę Schetyny? Głośnym śmiechem.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Koronawirus we Włoszech: Ostrożność na lotniskach

Zdjęcie ilustracyjne / twitter.com

  

Choć epidemia koronawirusa najbardziej zagraża krajom azjatyckim, to jest państwo w Europie, które mocno odczuwa skutki tej choroby. To Włochy - wprowadza się tam nadzwyczajne środki ostrożności na lotniskach. Mimo to, wciąż informowani jesteśmy o kolejnych przypadkach koronawirusa w tym kraju.

Do 61 wzrosła liczba przypadków zarażenia koronawirusem we Włoszech - podały w sobotę służby medyczne. Ognisko zachorowań znajduje się w regionach Lombardia i Wenecja Euganejska na północy, gdzie zmarły dwie osoby. Jest już też pierwszy chory w Piemoncie.

Włochy są na pierwszym miejscu w Europie pod względem liczby przypadków groźnego wirusa, którego epidemia wybuchła w Chinach. Liczba potwierdzonych przypadków rośnie szybko. W ciągu niecałej doby zwiększyła się ponad trzykrotnie. Wśród zarażonych są lekarze.

Najwięcej zachorowań - 46, według najnowszych informacji, zanotowano w Lombardii, w tym także w rejonie Mediolanu. Również z Turynu, stolicy Piemontu napłynęła wiadomość o pierwszym w tym regionie chorym.

Wprowadzono nadzwyczajne środki ostrożności. Na nagraniu widzimy, jak służby lotniskowe badają temperaturę ciała podróżnym:

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts