Schetyna przyłapany na… nieznajomości „szóstki Schetyny”. Co teraz wymyślił? To jest HIT! WIDEO

Grzegorz Schetyna / Tomasz Hamrat/ Gazeta Polska

  

Nie milkną echa wczorajszej wypowiedzi Grzegorza Schetyny. Okazało się bowiem, że… Schetyna nie zna „sześciopaku Schetyny”. Wydawałoby się niemożliwe, a jednak. Tak właśnie Platforma Obywatelska jest przygotowana do wyborów. Co dziś wymyślił szef PO? Że zamiast o "szóstce Schetyny" wołałby teraz mówić o "siódemce Kidawy-Błońskiej".

Koalicja Obywatelska zainaugurowała we wtorek oficjalnie kampanię wyborczą przed wyborami parlamentarnymi, które odbędą się 13 października. Schetyna zaprezentował obecną wicemarszałek Sejmu Małgorzatę Kidawę-Błońską jako kandydatkę KO na premiera i co za tym idzie - twarz kampanii swej formacji.

Wczoraj okazało się, że szef PO nie zna nawet punktów "szóstki Schetyny".

Na piątek zaplanowana jest konwencja KO w Warszawie, podczas której Kidawa-Błońska ma przedstawić program wyborczy KO, którego podstawą może być "szóstka Schetyny", choć politycy PO nie wykluczają, że podczas wystąpienia kandydatki na szefa rządu, padną też nowe propozycje.

Dziś Schetyna przyznał w programie "Tłit" Wirtualnej Polski, że zamiast o "szóstce" wołałby raczej mówić o "siódemce Kidawy-Błońskiej".

"Muszą być nowe akcenty w tym programie, o tym bardzo wyraźnie mówimy, że Małgorzata będzie miała takie punkty, na które będzie stawiać silniejsze akcenty, niż wynikające z dotychczasowej pracy nad programem"

- powiedział lider PO.

Według niego, "szóstka" jest "dobrze skomponowana i ona pracuje, i ona będzie podstawą programową".

Ale uważam, że będą rzeczy, i dzisiaj to usłyszymy, które muszą być do niej dodane (...) Może tak być, że ta "siódemka" będzie nam prowadzić kampanię programową, ale zawsze siedem, to więcej niż sześć

- podkreślił.

Dopytywany co "dojdzie" do programu KO, Schetyna powiedział, że na pewno chodzi o akcenty "bardzo charakterystyczne dla Małgorzaty".

"To kwestia kultury, to kwestia jeszcze na pewno większego akcentu w polityce kobiecej - żeby postawić na podmiotowość, na na wagę tych spraw. Myślę, że to też będzie zaskakująca propozycja dla młodych" - zaznaczył.

Podstawą programu wyborczego Koalicji Obywatelskiej jest tzw. szóstka Schetyny, czyli pakiet propozycji, które lider PO zaprezentował w lipcu podczas Forum Programowego w Warszawie. Sam jej twórca nie pamiętał co wchodzi w skład "szeciopaku", więc przypominamy.

Składają się na nią propozycje zmian w obszarach: "wolności i demokracji", "przyjaznej szkoły", "czystego powietrza i wody", programy: "wyższa płaca" oraz "europejska ochrona zdrowia", a także program dla seniorów. Schetyna opowiedział się także wówczas za zniesieniem zakazu handlu w niedzielę oraz związkami partnerskimi.

Jak internauci zareagowali na wpadkę Schetyny? Głośnym śmiechem.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Rzucił pustą plastikową butelką w policjanta. Odpowie za użycie przemocy

Zdjęcie ilustracyjne / pxhere/CC0 Public Domain

  

Na toczącym się w Moskwie procesie dotyczącym niedawnych protestów politycznych i domniemanej przemocy wobec policjanta oskarżyciel poprosił dzisiaj o cofnięcie sprawy karnej do prokuratury. Oskarżonym w tej sprawie jest Ajdar Gubajdulin.

Zarzuty wobec niego dotyczą usiłowania użycia przemocy wobec policjanta. Gubajdulin rzucił plastikową butelką, która jednak nikogo nie trafiła.

Jego proces rozpoczął się we wtorek, ale tego samego dnia odroczono posiedzenie o jeden dzień.

Jak powiedział mediom adwokat Maksim Paszkow, spór dotyczy teraz kwestii, czy rzucona plastikowa butelka była pełna, czy pusta.

Obrona argumentuje, że pusta butelka ważąca 20 gramów nie mogła nawet hipotetycznie wyrządzić żadnych szkód.

Ta kolejna sprawa karna, w której pojawia się oskarżenie o przemoc wobec policjanta, jest uważnie śledzona ze względu na los osób, wobec których po moskiewskich protestach zapadły już wyroki. W każdym przypadku są to wyroki pozbawienia wolności, poczynając od kar dwóch lat kolonii karnej.

Coraz większego rozgłosu nabiera sprawa aktora Pawła Ustinowa, skazanego za domniemane użycie siły wobec funkcjonariusza na 3,5 roku kolonii karnej.

Na jego procesie sąd nie zgodził się na rozpatrzenie nagrania wideo, na którym widać, że w chwili zatrzymania Ustinow nie stawiał oporu.

Aktor zapewnia, że nie uczestniczył w demonstracji, a na Plac Puszkina, gdzie policja zatrzymywała protestujących, przyszedł na spotkanie służbowe.

Kampanię w obronie Ustinowa zaczęli prowadzić w Rosji aktorzy i celebryci. Ta fala solidarności już jest porównywana do kampanii w obronie dziennikarza śledczego Iwana Gołunowa, oskarżonego o przestępstwa narkotykowe i później uwolnionego. Nie brak głosów, że solidarność środowiska i wideo ze sceną zatrzymania doprowadzą do zmiany wyroku wobec Ustinowa.

W jego obronie wypowiedział się w środę parlamentarzysta Andriej Turczak, zasiadający we władzach rządzącej Jednej Rosji. Turczak powiedział, że widział nagrania z miejsca zatrzymania Ustinowa.

"Chłopak po prostu stał koło metra" - ocenił parlamentarzysta, przyznając, że z nagrań wynika, że Ustinow nie naruszał porządku publicznego.

Przed budynkiem administracji (kancelarii) prezydenta Władimira Putina rozpoczęły się w środę jednoosobowe pikiety w obronie aktora. Uczestnicy tych pikiet trzymają plakaty z hasłem: "Wolność dla Pawła Ustinowa".

O użycie przemocy podczas zatrzymania na demonstracji w Moskwie 3 sierpnia oskarżył Ustinowa funkcjonariusz gwardii narodowej (Rosgwardii). 24-letni aktor, do tej pory znany z epizodycznych ról, sam wcześniej był gwardzistą w ramach obowiązkowej służby wojskowej; w 2018 roku uczestniczył w działaniach porządkowych podczas piłkarskich mistrzostw świata.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl