Kiedy uruchomiony zostanie alternatywny rurociąg na Wiśle? Minister ma dobre informacje

Michał Dworczyk / TVP Info/print screen

  

Od ponad tygodnia ścieki z lewobrzeżnej Warszawy trafiają do Wisły. Co sekundę 3 tysiące litrów. Premier podjął decyzję o budowie alternatywnego rurociągu. – Jeżeli nie zajdą żadne nowe zdarzenia, obie nitki rurociągu rozpoczną działanie jutro wieczorem, najdalej w niedzielę w godzinach porannych – podał minister Michał Dworczyk.

W wyniku awarii dwóch kolektorów odprowadzających ścieki z lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni "Czajka", do których doszło w miniony wtorek i środę (27–28 września) do Wisły są zrzucane nieczystości - do rzeki trafia 3 tys. litrów nieczystości na sekundę.

Premier Mateusz Morawiecki w obliczu zagrożenia ekologicznego, do którego może dojść w wyniku zanieczyszczenia rzeki, podjął w ubiegły czwartek decyzję o budowie tymczasowego rurociągu na moście pontonowym. Instalacja niedługo będzie ukończona.

Jeżeli nie zajdą żadne nowe zdarzenia, obie nitki rurociągu rozpoczną działanie jutro wieczorem, najdalej w niedzielę w godzinach porannych

– podał minister Dworczyk.

"Po uruchomieniu rurociągu, 260 tys. metrów sześciennych na dobę, które teraz wpływa do Wisły, popłynie bajpasem do oczyszczalni „Czajka” – podał Michał Dworczyk.

Ponowił apel do władz Warszawy o jak najszybsze przekazanie informacji, jak w dłuższej perspektywie miasto planuje rozwiązać tę sytuację.

Rurociąg, który państwo widzicie, jest to rozwiązanie tymczasowe. Jak podejmowaliśmy decyzję o budowie, słyszeliśmy, że awaria ma być usunięta po miesiącu. My zakładaliśmy 2 miesiące. teraz słyszymy, że okres naprawy może potrwać o wiele dłużej. Oczekujemy od władz miasta informacji

- mówił minister.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Białoruś: Przybywa zakażeń SARS-CoV-2

/ Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

O 562 przypadkach zakażenia koronawirusem na Białorusi od początku epidemii poinformowało w niedzielę ministerstwo zdrowia tego kraju. W szpitalach przebywają 502 osoby, zmarło osiem.

"Według stanu na 5 kwietnia w szpitalach przebywają 502 osoby zainfekowane koronawirusem. U większości pacjentów choroba przebiega w formie lekkiej lub średniej"

- przekazał w komunikacie resort zdrowia. Informację opublikowano na profilu ministerstwa w komunikatorze Telegram.

"Po odbyciu leczenia wyzdrowiały 52 osoby. Zarejestrowano osiem przypadków śmiertelnych osób, u których koronawirus spowodował powikłania na tle wielu chorób chronicznych" – wyjaśniono.

Dzień wcześniej informowano o 440 potwierdzonych przypadkach zakażenia Covid-19.

Media niezależne informują tymczasem o szeregu problemów w białoruskich szpitalach, m.in. o poważnych niedoborach środków ochrony osobistej dla lekarzy – masek i kombinezonów ochronnych. W internecie organizowane są zbiórki takiego sprzętu dla poszczególnych szpitali.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts