Rozliczyć „Czajkę”

  

3 tys. litrów ścieków, nie tylko komunalnych, lecz także przemysłowych, których nie zneutralizuje żadne ozonowanie, co minuta wpada do Wisły po awarii oczyszczalni „Czajka”. Mamy zatem do czynienia, wbrew wcześniejszym twierdzeniom, z katastrofą ekologiczną. W tym kontekście zdumiewa podejście Rafała Trzaskowskiego oraz najważniejszych polityków PO i to, na czym się koncentrują.

Okazuje się bowiem, że nawet modernizacja kolektora, który w 2012 r. kosztował blisko 3,5 mld zł, uwieńczona wspólnym zdjęciem Donalda Tuska i Hanny Gronkiewicz-Waltz, jest oczywistą winą PiS i Lecha Kaczyńskiego. Konto stołecznego ratusza obciąża zwłoka w poinformowaniu mieszkańców o awarii i zanieczyszczeniu rzeki. To właśnie z tego powodu, a nie podnoszenia sprawy przez rząd, panuje na Mazowszu powszechny niepokój, a ludzie masowo wykupują wodę na zapas. Przerzucanie się winą w tak poważnej sprawie niczego tu nie załatwia. Ratusz powinien rozliczyć się z modernizacji „Czajki” i skupić się na zapewnieniu mieszkańcom bezpiecznego systemu odprowadzania ścieków. Rozliczenie ratusza i jego politycznego zaplecza już niedługo.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts