Schetyna pogodzony z porażką w wyborach? „Sondaże nie rozpieszczają”

/ Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

- Trudno być pewnym zwycięstwa, jeżeli te sondaże opozycji nie rozpieszczają, jeżeli utrzymuje się przewaga PiS - powiedział w Radiu ZET lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna.

We wtorek szef Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna ogłosił, że kandydatką na premiera Koalicji Obywatelskiej jest Małgorzata Kidawa-Błońska, która będzie "jedynką" listy Koalicji w Warszawie. Schetyna będzie startować z pierwszego miejsca we Wrocławiu.

Schetyna pytany o tę decyzję w Radiu ZET ocenił, że "trudno być pewnym zwycięstwa, jeżeli te sondaże opozycji nie rozpieszczają, jeżeli utrzymuje się przewaga PiS".

Uważam że też przede wszystkim ta decyzja [o wystawieniu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej] wynika z wielu moich rozmów z Małgorzatą Kidawą-Błońską, ale przede wszystkim wynika z tych wielu, wielu rozmów, które przeprowadzaliśmy w Polsce 

- dodał.

Lider PO podkreślił przy tym, że "w 2011 roku przegrywaliśmy 11 pkt. miesiąc, pięć tygodni przed wyborami".

To są wybory i kampania wyborcza tak naprawdę teraz się dopiero zaczyna i te wszystkie narzekania, że nic się nie działo przez ostatnie tygodnie czy miesiące, nie mają znaczenia. Kończą się wakacje, rejestracja komitetów, losowanie numerów, nazwiska i już prawdziwa kampania

- wskazał.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: 300polityka.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Koronawirus we Włoszech: Ostrożność na lotniskach

Zdjęcie ilustracyjne / twitter.com

  

Choć epidemia koronawirusa najbardziej zagraża krajom azjatyckim, to jest państwo w Europie, które mocno odczuwa skutki tej choroby. To Włochy - wprowadza się tam nadzwyczajne środki ostrożności na lotniskach. Mimo to, wciąż informowani jesteśmy o kolejnych przypadkach koronawirusa w tym kraju.

Do 61 wzrosła liczba przypadków zarażenia koronawirusem we Włoszech - podały w sobotę służby medyczne. Ognisko zachorowań znajduje się w regionach Lombardia i Wenecja Euganejska na północy, gdzie zmarły dwie osoby. Jest już też pierwszy chory w Piemoncie.

Włochy są na pierwszym miejscu w Europie pod względem liczby przypadków groźnego wirusa, którego epidemia wybuchła w Chinach. Liczba potwierdzonych przypadków rośnie szybko. W ciągu niecałej doby zwiększyła się ponad trzykrotnie. Wśród zarażonych są lekarze.

Najwięcej zachorowań - 46, według najnowszych informacji, zanotowano w Lombardii, w tym także w rejonie Mediolanu. Również z Turynu, stolicy Piemontu napłynęła wiadomość o pierwszym w tym regionie chorym.

Wprowadzono nadzwyczajne środki ostrożności. Na nagraniu widzimy, jak służby lotniskowe badają temperaturę ciała podróżnym:

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts