Makabra w Meksyku. Znaleziono kości należące do 150 zaginionych osób

zdjęcie ilustracyjne / Peter Dargatz; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Specjalny zespół poszukiwawczy odkrył ponad dwa tysiące ludzkich kości należących do 150 zaginionych osób, w tym dzieci. Makabrycznego odkrycia dokonano na wysypisku śmieci w pobliżu luksusowego kompleksu apartamentów 24 sierpnia w Sinaloa w północno-zachodnim Meksyku.

Znaleziska dokonano, gdy Państwowa Brygada ds. Poszukiwania Zaginionych Osób przeczesywała wysypisko w kompleksie mieszkalnym w Culiacán – poinformowała gazeta Daily Mail. Wkrótce okazało się, że znalezione tam worki są wypełnione kośćmi. Odkryte torby zawierały m. in. kości dłoni a także kości stóp. Eksperci sądowi stwierdzili, że niektóre fragmenty kości należały do dzieci.

Według meksykańskiej prasy kilka worków wypełnionych kośćmi umieszczono wzdłuż ścieżki niedaleko miejsca dostępnego dla samochodów. Inne zaś zostały uszkodzone w wyniku wystawienia na działanie słońca i wody, a także zostały rozerwane przez wałęsające się tam zwierzęta.

W ostatni weekend grupa odkryła także ciała trzech zaginionych osób, w tym dwóch kobiet. Wyglądało na to, że zostały one postrzelone w głowę. Inna z kolei grupa poszukiwawcza zlokalizowała dwa ciała zakopane w dole na plaży w kurorcie Mazatlan.

Państwowa Brygada ds. Poszukiwania Zaginionych Osób została utworzona w 2016 roku i składa się z członków rodziny szukających swoich bliskich, którzy są wśród prawie 60 000 zaginionych osób w ciągu ostatnich dwóch dekad w Meksyku.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Daily Mail Online

Tagi

Wczytuję komentarze...

Będą podwyżki dla górników. Podpisano porozumienie!

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

Związkowcy z Polskiej Grupy Górniczej podpisali porozumienie płacowe z zarządem spółki, zakładające wzrost wynagrodzeń pracowników tej największej górniczej firmy o 6 proc. począwszy od stycznia tego roku.

Zasady porozumienia wynegocjowano w czwartek, podczas rozmów z udziałem wicepremiera, ministra aktywów państwowych Jacka Sasina. Dziś strony uzgodniły zasady podziału wynegocjowanej kwoty (średnio 443 zł brutto na jednego zatrudnionego) i podpisały uzgodniony dokument.

O podpisaniu porozumienia poinformowali wiceminister aktywów państwowych Adam Gawęda i prezes PGG Tomasz Rogala, który potwierdził, że podwyżka będzie kosztować spółkę ok. 270 mln zł.

Na wniosek związkowców uzgodniono, że podwyżka trafi do pracowników poprzez podniesienie kwot tzw. gwarantowanych dodatków do dniówek, przysługujących pracownikom PGG od 2018 r.

Dotąd, w zależności od stanowiska pracy, górnicy otrzymywali od 18 zł do 32 zł dopłaty do każdej przepracowanej dniówki. Teraz będzie to - jak poinformował szef górniczej Solidarności Bogusław Hutek - o 22 zł więcej dla pracowników zatrudnionych w wyrobiskach dołowych, poza wyrobiskami pod ziemią o 20 zł, w zakładach przeróbki mechanicznej węgla o 19 zł, a na pozostałych stanowiskach na powierzchni o 13 zł.

Przed piątkowym spotkaniem z zarządem PGG szef górniczej Solidarności poinformował, że w czwartek strony uzgodniły wzrost średniego wynagrodzenia w tym roku z 7 tys. 386 zł do 7 tys. 829 zł brutto, czyli 443 zł średnio na jednego zatrudnionego. Oznacza to ok. 330 zł średniej podwyżki „na rękę”

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts