Warszawski radny wiceministrem

Błażej Poboży został nowym wiceministrem w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. Od 2018 r. Poboży był wiceprzewodniczącym klubu radny Prawa i Sprawiedliwości w stołecznej radzie miasta.

Mariusz Kamiński i Błażej Poboży
Twitter.com/@MSWIA_GOV_PL

"Błażej Poboży został nowym podsekretarzem stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. Akt powołania, podpisany przez premiera Mateusza Morawieckiego, wręczył dziś (4 września br.) minister Mariusz Kamiński"

- przekazał w komunikacie wydział prasowy MSWiA.

Jak podało MSWiA, Błażej Poboży jest doktorem nauk humanistycznych w zakresie nauki o polityce. Zajmuje się najnowszą historią polityczną Polski i Europy. Od kilkunastu lat związany jest z Instytutem Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Był dwukrotnie wyróżniany w konkursie na najlepszego wykładowcę Uniwersytetu Warszawskiego. Błażej Poboży jest też członkiem Rady Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych. Od czerwca 2016 do listopada 2018 roku był zastępcą burmistrza dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy odpowiedzialnym m.in. za promocję i komunikację społeczną oraz oświatę. Od 2018 roku jest radnym m.st. Warszawy - wiceprzewodniczącym i rzecznikiem klubu Prawo i Sprawiedliwość w Radzie Warszawy. W 2018 roku został odznaczony Medalem Komisji Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania.

"W MSWiA wiceminister Błażej Poboży będzie nadzorował Departament Analiz i Polityki Migracyjnej, Departament Funduszy Europejskich oraz Departament Komunikacji Społecznej"

- poinformowało MSWiA.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#Błażej Poboży

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo