Zapadł wyrok w procesie Cenckiewicz-Nitras. Historyk: „Uważajcie na podawanie memów”

Przed szczecińskim Sądem Okręgowym zapadł wyrok w procesie, jaki poseł PO Sławomir Nitras wytoczył historykowi Sławomirowi Cenckiewiczowi. Decyzją sądu Cenckiewicz ma przeprosić parlamentarzystę oraz wpłacić 5000 złotych na rzecz jednego z hospicjów. Historyk już zapowiedział apelację.

foto S. Nitrasa: Łukasz Szełemej ; foto S. Cenckiewicza: Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Sąd zdecydował dzisiaj, że Sławomir Cenckiewicz ma przeprosić za jeden z trzech przedstawionych w serwisie Twitter wpisów i opublikować oświadczenie o treści:

"W informacjach publikowanych przeze mnie na portalu Twitter zawarłem nieprawdziwe insynuacje dotyczące posła Sławomira Nitrasa, jakoby dopuścił się w trakcie pełnienia swoich obowiązków przestępstwa. Moje wpisy zawierają nieprawdziwe i naruszające dobra osobiste Sławomira Nitrasa sugestie, w związku z czym za swoje publikacje przepraszam".

Cenckiewicz ma nie usuwać oświadczenia przez sześć miesięcy od dnia uprawomocnienia się wyroku.

Ma również wpłacić 5 tys. zł na rzecz Fundacji Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych.

Wyrok jest nieprawomocny. Cenckiewicz zapowiedział odwołanie.

Poseł PO-KO Sławomir Nitras wytoczył wiceprzewodniczącemu Kolegium IPN Sławomirowi Cenckiewiczowi proces cywilny w związku z wpisami, które ten drugi opublikował w 2016 r. na swoim koncie na Twitterze. Wpisy te miały sugerować, że Nitras popełnił przestępstwo podczas wykonywania mandatu posła.

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Sławomir Nitras #Sławomir Cenckiewicz

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo