Premier Morawiecki stawia sprawę jasno: "Wybory to gra o najwyższą stawkę"

"Wybory to gra o najwyższą stawkę, o to czy będą środki na kontynuowanie polityki społecznej i programów społecznych wprowadzonych przez PiS" - powiedział premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej w Świecku. "Trzeba umieć to zrobić, chcieć walczyć z przestępcami, z patologiami różnego rodzaju" - podkreślił.

twitter.com/ PiS

Nie wystarczy powiedzieć: "my utrzymamy 500 plus". Trzeba potrafić jeszcze znaleźć finansowanie na to 500 plus i my udowodniliśmy, że jesteśmy partią, która potrafi zapewnić to finansowanie dla całego społeczeństwa, dla polskich rodzin, ale też na politykę rozwojową

- podkreślił szef rządu w środę na konferencji prasowej w Świecku.

Mówiąc o nadchodzących wyborach, ocenił, że "ta gra jest o najwyższą stawkę", "o to, czy będą zapewnione środki, żeby kontynuować politykę społeczną".

Trzeba potrafić, trzeba umieć to zrobić, chcieć walczyć z przestępcami, z patologiami różnego rodzaju 

- podkreślił szef rządu.

Premier wyjaśnił, że kampania PiS, pod hasałem "cysterny wstydu PO-PSL", ma uświadomić Polakom, "jakie jest bezpośrednie przełożenie tego, jaki był proceder (wyłudzeń podatkowych) wcześniej, jaka była tolerancja (rządu PO-PSL - PAP) dla nieprawidłowości, dla patologii, jak niefrasobliwie zarządzano finansami publicznymi".

Staniemy z taką cysterną koło budynku szkoły i wiemy, że to jest te 40-50 tys. zł na światłowody, na tablice interaktywne, na sprzęt, na podwyżki dla nauczycieli. Stąd się wzięły te wszystkie środki. Jest wielkim naszym zadaniem, zobowiązaniem PiS, że ten program uszczelnienia podatków, skutecznej walki z przestępcami podatkowymi poprzez narzędzia informatyczne, poprzez Krajową Administrację Skarbową, przez jednolity plik kontrolny, weryfikacje przepływów na rachunkach bankowych, wszystko to, co wdrożyliśmy i mamy teraz wdrażane zapewni finansowanie na kolejne lata

- powiedział Morawiecki.

Jak ocenił, "niefrasobliwość i tolerowanie patologii przez partię Grzegorza Schetyny tworzy ogromne ryzyko i niebezpieczeństwo, że programy społeczne nie będą mogły być finansowane". 

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#cysterny wstydu #PiS #KO #PO #VAT #podatki #Świecko #premier Mateusz Morawiecki

redakcja
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo