Mieli czas na LGBT, nie mieli na Czajkę. "Nie potrafili dopełnić obowiązków"

/ PrtSc/ TVP Info

  

- Jeżeli informacje ws awarii oczyszczalni Czajka się potwierdzą, to byłby absolutny skandal, że przez parę lat były informacje o możliwych problemach, a samorząd bawiąc się w politykę ogólnopolską (marsze LGBT, tramwaj różnorodności, karta LGBT w warszawskich szkołach), nie potrafił dopełnić podstawowych obowiązków jako samorząd warszawski -  mówił w programie "#Jedziemy" Michała Rachonia minister KPRM Paweł Szefernaker.

Do awarii jednego z kolektorów przesyłających ścieki z części lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni "Czajka" doszło w zeszłym tygodniu. Nieczystości skierowano wówczas do drugiego kolektora, który jednak w środę przestał funkcjonować. Wskutek awarii zarząd Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji podjął decyzję o zrzucie nieczystości do Wisły - do rzeki trafia 3 tys. litrów nieczystości na sekundę.

Zakład "Czajka" oczyszcza ścieki z prawobrzeżnych dzielnic Warszawy i okolicznych gmin, a od 2012 roku także te z centralnej i północnej części Warszawy lewobrzeżnej. Awarii uległy tylko kolektory przesyłające nieczystości z dzielnic na lewym brzegu Wisły. Zrzut ścieków, przeprowadzany z dawnego kanału ściekowego przy moście im. Marii Skłodowskiej Curie, dotyczy Bielan, Bemowa, Żoliborza, Woli, Śródmieścia, Ochoty, Włoch oraz części Mokotowa.

O kłopotach z tunelem oczyszczalni, który uległ awarii i które datuje się na rok 2011, mówił w programie Michała Rachonia minister KPRM Paweł Szefernaker.

Dwa miesiące temu PO zaproponowała program decentralizacji państwa, przekazania wszystkiego w ręce samorządów, likwidację urzędów wojewódzkich, zabranie kompetencji całej administracji zespolonej. Na przykładzie warszawskim widzimy, jak zarządzanie tego typu skończyłoby się po rządach PO

- podkreślił na antenie TVP Info minister KPRM Paweł Szefernaker zaznaczając, że państwo musi być odpowiedzialne, czego najlepszym przykładem jest dzisiaj jego wsparcie dla samorządu warszawskiego.

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski na konferencji prasowej poinformował, że bezpośrednią przyczyną awarii było rozszczepienie rurociągu. Jak przekazał, według wstępnych danych - które muszą zostać potwierdzone - do problemów doszło w czasie wykonywania rurociągu.

Dymisja w związku z sytuacją członka zarządu, zdaniem Szeferankera, nie załatwia sprawy.

Organy, które są w państwie do tego powołane i sprawę nadzorują, wyciągną także wnioski. Jeżeli informacje się potwierdzą, to byłby absolutny skandal, że przez parę lat były informacje, a samorząd bawiąc się w politykę ogólnopolską (marsze LGBT, tramwaj różnorodności, karta LGBT w warszawskich szkołach), nie potrafił dopełnić podstawowych obowiązków

- dodał.

 

 

 

 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Premier Włoch: "Unii Europejskiej grozi realny upadek"

Giuseppe Conte / Dipartimento Protezione Civile from Italia / CC BY (https://creativecommons.org/licenses/by/2.0)

  

Premier Włoch Giuseppe Conte ostrzegł w czwartek, że Unii Europejskiej grozi realny upadek, jeśli nie otrzyma nowych bodźców na rzecz jej ożywienia. O pilne opracowanie programu pomocy finansowej UE w związku z epidemią zaapelował szef MSZ Luigi Di Maio.

W wywiadzie dla BBC szef włoskiego rządu powiedział: "Jeśli nie będzie możliwości wszczepienia nowych życiodajnych soków w projekt europejski, ryzyko upadku stanie się realne".

Rząd Contego ostro krytykuje w tych dniach brak porozumienia w krajach strefy euro w sprawie pakietu pomocy, także dla Włoch, w związku z kryzysem gospodarczym, do jakiego doszło w wyniku pandemii koronawirusa.

Irytację z powodu przedłużających się rozmów wyraził w wypowiedzi dla telewizji RAI szef dyplomacji Di Maio.

Nie chcemy, aby inne państwa płaciły nasze długi. Włochy zawsze je spłacały. Chcemy stworzyć warunki rynkowe po to, aby można było wydać wszystkie pieniądze, jakie są potrzebne na infrastrukturę, a więc na pracę, innowacje technologiczne

- oświadczył minister.

Odnosząc się do rozmów w UE stwierdził:

Decyduje się o tym, czy Włochy mogą wydać wszystkie pieniądze, jakie są potrzebne, by pomóc ludziom młodym i nie tylko.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts