Okazja do prezentacji polskiego przemysłu zbrojeniowego. „Absolutnie światowy poziom”

/ https://www.prezydent.pl/

  

- Mam nadzieję, że w tworzeniu nowych produktów zbrojeniowych udział będzie miała nasz przemysł, jest bardzo ważne, aby jak największa część pieniędzy, które chcemy wydać na wzmocnienie polskiej armii została w kraju i napędzała gospodarkę - podkreślił w Kielcach prezydent Andrzej Duda.

Prezydent podkreślił, że 27. Międzynarodowy Salonu Przemysłu Obronnego (MSPO) w Kielcach to okazja do prezentacji polskiego przemysłu zbrojeniowego.

"Można obejrzeć wiele nowoczesnego, polskiego sprzętu jak chociażby armatohaubice Krab czy moździerze Rak czy też nowy, prototypowy bojowy wóz piechoty Borsuk, który mam nadzieję w niedługim czasie wejdzie do produkcji"

- powiedział.

Andrzej Duda podkreślił, że cieszy się z tego, że polskie firmy zbrojeniowe produkują taki sprzęt, który jest "na absolutnym, światowym poziomie".

"Wiele z tych produktów powstaje w kooperacji z partnerami zagranicznymi. Rozmawialiśmy z zarządem Polskiej Grupy Zbrojeniowej, panowie mówią, że w tej chwili łączą się więzami silnej współpracy z firmą chociażby amerykańską Lockheed Martin czy Raytheon" 

- wskazał.

"Mam nadzieję, że dzięki temu będziemy mieli nowe produkty, w których udział będzie miała także Polska, nasz przemysł, że będą prowadzone działania badawczo-rozwojowe i że te pieniądze które w najbliższych latach planujemy przeznaczać na modernizacje polskiej armii będą pozostawały także w Polsce. Jest dla nas bardzo ważne, żeby jak największa część pieniędzy, które chcemy wydać z budżetu po to, żeby wzmocnić polską armię, bezpieczeństwo Rzeczypospolitej, żeby ona została i napędzała naszą gospodarkę"

- mówił prezydent.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Francuzi zmieniają strategię strajków. Front opozycji związkowej przeciw Macronowi

Emmanuel Macron / By OFFICIAL LEWEB PHOTOS - LEWEB 2014 - CONFERENCE - LEWEB TRENDS - IN CONVERSATION WITH EMMANUEL MACRON (FRENCH MINISTER FOR ECONOMY INDUSTRY AND DIGITAL AFFAIRS) - PULLMAN STAGE, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=37991696

  

Francuskie związki zawodowe zmieniają strategię prowadzenia strajku przeciwko reformie emerytalnej. W piątek zablokowano wejście do Muzeum Luwru w Paryżu, a w Wersalu adwokaci zorganizowali flash mob w formie tanecznego pokazu.

Rano dziesiątki przeciwników rządowej reformy emerytalnej zablokowało wejście do Luwru, demonstranci manifestują przy szklanej piramidzie na dziedzińcu muzeum.

„W samym sercu Luwru przy piramidzie, miejscu, które (prezydent) Emmanuel Macron wybrał na swoje zaprzysiężenie, wznosi się przeciwko niemu front opozycji związkowej”

– napisali protestujący w komunikacie prasowym, podkreślając, że warunki pracy w muzeum pogarszają się z dnia na dzień, głównie z powodu ubożenia placówki i braku wsparcia państwa.

Szklana piramida na dziedzińcu Luwru ma znaczenie symboliczne dla Macrona, który po zwycięstwie w wyborach w 2017 roku przemawiał na tle muzeum przed tysiącami swoich zwolenników.

Z powodu blokady dyrekcja zdecydowała się zamknąć muzeum dla zwiedzających .

W podparyskim Wersalu związek zawodowy adwokatów zorganizował taneczny pokaz jako flash mob przeciwko reformie emerytalnej. Adwokaci manifestują pod pałacem ubrani w togi, czapki z czerwonymi grzebieniami i maski kurczaków.

W Caen na północy Francji adwokaci zorganizowali protest przed budynkiem sądu.

W piątek sytuacja w transporcie publicznym zdecydowanie się poprawiła. Po raz pierwszy od początku protestów, trwających od 5 grudnia, odsetek strajkujących pracowników państwowych kolei SNCF spadł do 4,6 proc, a strajkujących maszynistów nie przekroczył 20 proc. W piątek w regionie Ile-de-France i w Paryżu wprawdzie metro i kolejka RER nadal nie kursują według rozkładu, ale w godzinach szczytu w trasę wyjechało już dwie trzecie składów, a poza godzinami szczytu jedna trzecia. Kursuje też 80 proc. autobusów.

Szefowie związków zawodowych apelują o przyłączaniu się do strajku różnych grup społecznych i zawodowych. Centrale związkowe CGT oraz Force Ouvriere (FO) powtarzają, że nie wycofają się ze strajku, dopóki rząd całkowicie nie wycofa się z reformy emerytalnej.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts