Minister Schreiber: „Schetyna odstrasza wyborców”. Stąd manewr z Kidawą-Błońską na premiera?

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Lidia Lemaniak

Dziennikarka portalu Niezalezna.pl

Kontakt z autorem

  

- Być może Schetyna ma świadomość, że poniósłby w stolicy prestiżową porażkę w starciu z prezesem Jarosławem Kaczyńskim. Przekonano go pewnie, że on - jako kandydat na premiera - odstrasza wyborców i dlatego zdecydowano się na taki manewr - ocenił w rozmowie z Niezalezna.pl Łukasz Schreiber, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, "dwójka" PiS w Bydgoszczy w wyborach do Sejmu.

Lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna poinformował, że wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska jest kandydatką Koalicji Obywatelskiej na premiera. Decyzja ta pociągnęła za sobą też zmiany na listach KO do Sejmu - Kidawa-Błońska będzie "jedynką" listy w Warszawie, Schetyna - we Wrocławiu.

- To decyzja Polaków, kto będzie premierem. Mam nadzieję, że do tego nie dojdzie, bo byłoby to nie z korzyścią dla Polski, bo nie bardzo wiadomo, co potencjalna pani premier, jak i cały rząd, mają do zaoferowania

- ocenił w rozmowie z Niezalezna.pl Łukasz Schreiber, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Zdaniem Łukasza Schreibera "po pierwsze - Grzegorz Schetyna ma świadomość tego, że jest najbardziej niepopularnym politykiem w Polsce i pewnie fachowcy przekonali PO, że z powodu startu Schetyny w Warszawie mogą stracić 1-2 mandaty".

- Po drugie - być może Schetyna ma świadomość, że poniósłby w stolicy prestiżową porażkę w starciu z prezesem Jarosławem Kaczyńskim. Po trzecie - przekonano go pewnie, że on - jako kandydat na premiera - odstrasza wyborców i dlatego zdecydowano się na taki manewr

- wymienił.

W ocenie ministra "w sensie kultury wypowiedzi pani marszałek Kidawa-Błońska stoi wyżej od przewodniczącego Schetyny".

- Natomiast co do jakości ewentualnych rządów to nie ma żadnej różnicy. To dalej jest pustka programowa, brak pomysłu i recept na Polskę, aktualne jest hasło wendety politycznej i dalej mówimy o partii Grzegorza Schetyny ze wszystkimi tego konsekwencjami

- wskazał sekretarz stanu w KPRM.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Koronawirus we Włoszech: Ostrożność na lotniskach

Zdjęcie ilustracyjne / twitter.com

  

Choć epidemia koronawirusa najbardziej zagraża krajom azjatyckim, to jest państwo w Europie, które mocno odczuwa skutki tej choroby. To Włochy - wprowadza się tam nadzwyczajne środki ostrożności na lotniskach. Mimo to, wciąż informowani jesteśmy o kolejnych przypadkach koronawirusa w tym kraju.

Do 61 wzrosła liczba przypadków zarażenia koronawirusem we Włoszech - podały w sobotę służby medyczne. Ognisko zachorowań znajduje się w regionach Lombardia i Wenecja Euganejska na północy, gdzie zmarły dwie osoby. Jest już też pierwszy chory w Piemoncie.

Włochy są na pierwszym miejscu w Europie pod względem liczby przypadków groźnego wirusa, którego epidemia wybuchła w Chinach. Liczba potwierdzonych przypadków rośnie szybko. W ciągu niecałej doby zwiększyła się ponad trzykrotnie. Wśród zarażonych są lekarze.

Najwięcej zachorowań - 46, według najnowszych informacji, zanotowano w Lombardii, w tym także w rejonie Mediolanu. Również z Turynu, stolicy Piemontu napłynęła wiadomość o pierwszym w tym regionie chorym.

Wprowadzono nadzwyczajne środki ostrożności. Na nagraniu widzimy, jak służby lotniskowe badają temperaturę ciała podróżnym:

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts