Zbrojeniówka pod lupą SKW i CBA

  

Zlikwidowanie patologicznych układów, które od wielu lat trawią polski sektor zbrojeniowy, powinno być jednym z priorytetów Ministerstwa Obrony Narodowej oraz Służby Kontrwywiadu Wojskowego. To jednak długotrwały i żmudny proces. Aby tego dokonać, nie wystarczą zmiany personalne w zarządach poszczególnych przedsiębiorstw.

Reforma powinna pójść głębiej i rozpocząć się od odebrania wpływu na decyzje w strategicznych zakładach przez lokalne sitwy, często opierające się na emerytowanych oficerach Wojska Polskiego, eksfunkcjonariuszach służb specjalnych czy związkowcach. Rozpoznawanie tej sieci patologicznych układów jest w trakcie. SKW, wspierana przez Centralne Biuro Antykorupcyjne, nie zasypia gruszek w popiele, prowadząc działania operacyjne w sprawie przetargów dla armii lub wątpliwych działań podejmowanych przez państwowe przedsiębiorstwa. Z nieoficjalnych informacji wynika, że regularnie do prokuratury trafiają liczne zawiadomienia w sprawach opiewających nie tylko na setki tysięcy złotych, lecz także tych na grube miliony. Czekamy więc na efekty.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts