Prawdziwa historia Polski

  

Powoli odchodzi pokolenie naszych rodziców, naszych dziadków, ludzi, którzy byli świadkami tragicznej historii Polski ostatnich dziesięcioleci, którzy pamiętają swoich rówieśników mordowanych przez Niemców i Sowietów. Oni zawsze mogli stanąć w prawdzie i powiedzieć, jak było naprawdę.

Po dekadach kłamstw, wrogiej narracji o latach wojny i haniebnej okupacji sowieckiej po wojnie wreszcie zaczęto mówić prawdę. To była ostatnia chwila, ostatni moment, żeby opowiedzieć pokoleniom urodzonym w ostatnich dekadach, jaka była prawdziwa historia ich ojczyzny. Zaczęliśmy ją opowiadać najpierw sobie. W latach 2005–2007 zaczęto odkłamywać historię. Niestety zabrakło czasu. Rządy PO-PSL zniwelowały te pierwsze wysiłki. Znowu zaczęto kłamać, zamilczać prawdę. Wrogowie Polski lub ci, którym te kłamstwa przynosiły profity, zacierali ręce. Na szczęście ów ponury czas mamy już za sobą. Determinacja rządu Zjednoczonej Prawicy w ostatnich latach, a także organizacji patriotycznych, pojedynczych ludzi, zmusiły świat do zmiany opowieści o Polsce. Powoli, z niedowierzaniem, świat dowiaduje się o prawdziwej historii Polski. Historii, której nie znał.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts