„Porwanie w centrum handlowym „Złote Tarasy”. Policja publikuje wideo z porwania i prosi o pomoc. Kryminalni prowadzą dochodzenie w sprawie uprowadzenia ośmioletniej dziewczynki w Warszawie. Opublikowali portret pamięciowy podejrzewanego mężczyzny i monitoring zajścia. Porusza się on ciemnym marki Seat Leon. Jeżeli ktoś go rozpozna z nagrania prosimy o kontakt z najbliższym komisariatem”.
- informacja o takie lub podobnej treści krąży już w mediach społecznościowych i niektórych serwisach internetowych.

Policja stanowczo przestrzega przed klikaniem w jakiekolwiek linki zawarte w tym komunikacie.

Do wiadomości dołączony jest link mający po jego kliknięciu kierować na stronę internetową policji. Tymczasem użytkownik przenoszony jest na niebezpieczną stronę mogącą zawirusować jego komputer lub telefon.

Pamiętajcie w naszych adresach zawsze na końcu jest .pl.
- zwraca uwagę policja.

Rzecznik stołecznej policji nadkom. Sylwester Marczak, w związku z tą sprawą powiedział, że „dzisiaj niezwykle ważne jest to, by pamiętać, że chęć pomagania innym nie zwalnia nas z myślenia”.

Coraz częściej oszuści wykorzystują choroby, wydarzenia tragiczne, bo taka informacja szybciej dotrze do wielu odbiorców. Niestety takie wiadomości to nic nowego. Ta konkretna trafiła do nas w poniedziałek po południu. Zachęcam, by najpierw zwrócić uwagę na adresata, a przypadku obcej osoby być czujnym.
- przypomniał rzecznik stołecznej policji.