Straż przybrzeżna z Los Angeles podała, że płonąca jednostka znajduje się w pobliżu wyspy Santa Cruz, niedaleko Los Angeles. Poinformowano, że niektórych członków załogi udało się uratować, a jeden z nich odniósł lekkie obrażenia. Ratownicy wciąż pracują nad ewakuacją pasażerów.

Straż przybrzeżna nie podała informacji o ofiarach śmiertelnych.

Z kolei telewizja KTLA Live z Los Angeles poinformowała na Twitterze, że według straży pożarnej z hrabstwa Ventura śmierć poniosły już 34 osoby.

Natomiast oddział telewizji CBS dla Los Angeles podaje, że zdaniem straży pożarnej pięciu osobom udało się uciec z płonącej jednostki, a 34 osób na razie "nie udało się doliczyć".

"To duża łódź i wiemy, że jest wiele ofiar śmiertelnych. Nie znam dokładnej liczby"

- poinformował Bill Nash z biura informacji hrabstwa Ventura.

Dodał też, że statek znajduje się ok. 20 mil od wybrzeża (ok. 32 km) w Parku Narodowym Channel Islands na Oceanie Spokojnym.

Według cytowanego przez CNN Nathana Alldredge'a z portu Santa Barbara płonąca łódź to statek baza płetwonurków Conception. Wycieczkę statkiem zorganizowała firma Truth Aquatics; trzydniowy rejs - jak wynika z informacji na stronie internetowej firmy - miał zakończyć się w poniedziałek.