Czym jest i jakie znaczenie ma sieć 5G? Minister cyfryzacji wyjaśnia

/ Jan Środa/Gazeta Polska

Lidia Lemaniak

Dziennikarka portalu Niezalezna.pl

Kontakt z autorem

  

- Sieć 5G to przede wszystkim nowa technologia transmisji danych, która pozwala na bardziej stabilną i szybszą transmisję z dużo większej liczby urządzeń - wyjaśnił w rozmowie z Lidią Lemaniak minister cyfryzacji Marek Zagórski - "czwórka" na liście PiS w Siedlcach w wyborach do Sejmu.

Premier Mateusz Morawiecki i wiceprezydent USA Mike Pence podpisali w Warszawie deklarację dotyczącą bezpieczeństwa budowania sieci 5G.

W rozmowie z Niezalezna.pl minister cyfryzacji Marek Zagórski wyjaśnił, że "sieć 5G to przede wszystkim nowa technologia transmisji danych, która pozwala na bardziej stabilną i szybszą transmisję z dużo większej liczby urządzeń".

Tym samym pozwala ona na takie pełne wykorzystanie Internetu oraz na większe zaawansowanie i wykorzystanie sieci telekomunikacyjnych do sterowania różnymi systemami i wykorzystywania tych systemów. Czasami sieć 5G nazywa się "siecią wszystkich sieci". Jest ona niezwykle istotna zarówno z punktu widzenia rozwoju biznesu, gospodarki oraz funkcjonowania miast

- dodał.

Szef resortu cyfryzacji wskazał, że "sieć 5G to także dużo większe możliwości, jeśli chodzi o rozmów idei smart city,  chociażby dlatego, że mówimy tutaj o transmisji danych z co najmniej miliona urządzeń na kilometr kwadratowy, ale i zupełnie inny wymiar technologiczny".

Mówiąc o deklaracji, którą podpisali dzisiaj Pence i Morawiecki, Marek Zagórski wyjaśnił, że "ta deklaracja to tak naprawdę podkreślenie i potwierdzenie sytuacji, którą w tym obszarze mamy".

Biorąc pod uwagę wagę i potencjał transmisji 5G musimy patrzeć na efekty i korzyści dla rozwoju gospodarczego, ale także na zagrożenia - to dzieje się już dzisiaj, jeśli popatrzymy na to, jak wiele urządzeń jest uzależnionych od przesyłu danych to zawsze na pierwszym miejscu, oprócz korzyści, musi być bezpieczeństwo.
My w tym obszarze współpracujemy z naszymi sojusznikami z NATO i zamierzamy współpracować, a bezpieczeństwo sieci 5G jest jednym z ważniejszych elementów już teraz, ale przede wszystkim w przyszłości

- podkreślił minister.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Koronawirus we Włoszech: Ostrożność na lotniskach

Zdjęcie ilustracyjne / twitter.com

  

Choć epidemia koronawirusa najbardziej zagraża krajom azjatyckim, to jest państwo w Europie, które mocno odczuwa skutki tej choroby. To Włochy - wprowadza się tam nadzwyczajne środki ostrożności na lotniskach. Mimo to, wciąż informowani jesteśmy o kolejnych przypadkach koronawirusa w tym kraju.

Do 61 wzrosła liczba przypadków zarażenia koronawirusem we Włoszech - podały w sobotę służby medyczne. Ognisko zachorowań znajduje się w regionach Lombardia i Wenecja Euganejska na północy, gdzie zmarły dwie osoby. Jest już też pierwszy chory w Piemoncie.

Włochy są na pierwszym miejscu w Europie pod względem liczby przypadków groźnego wirusa, którego epidemia wybuchła w Chinach. Liczba potwierdzonych przypadków rośnie szybko. W ciągu niecałej doby zwiększyła się ponad trzykrotnie. Wśród zarażonych są lekarze.

Najwięcej zachorowań - 46, według najnowszych informacji, zanotowano w Lombardii, w tym także w rejonie Mediolanu. Również z Turynu, stolicy Piemontu napłynęła wiadomość o pierwszym w tym regionie chorym.

Wprowadzono nadzwyczajne środki ostrożności. Na nagraniu widzimy, jak służby lotniskowe badają temperaturę ciała podróżnym:

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts