Czym jest i jakie znaczenie ma sieć 5G? Minister cyfryzacji wyjaśnia

- Sieć 5G to przede wszystkim nowa technologia transmisji danych, która pozwala na bardziej stabilną i szybszą transmisję z dużo większej liczby urządzeń - wyjaśnił w rozmowie z Lidią Lemaniak minister cyfryzacji Marek Zagórski - "czwórka" na liście PiS w Siedlcach w wyborach do Sejmu.

Jan Środa/Gazeta Polska

Premier Mateusz Morawiecki i wiceprezydent USA Mike Pence podpisali w Warszawie deklarację dotyczącą bezpieczeństwa budowania sieci 5G.

W rozmowie z Niezalezna.pl minister cyfryzacji Marek Zagórski wyjaśnił, że "sieć 5G to przede wszystkim nowa technologia transmisji danych, która pozwala na bardziej stabilną i szybszą transmisję z dużo większej liczby urządzeń".

Tym samym pozwala ona na takie pełne wykorzystanie Internetu oraz na większe zaawansowanie i wykorzystanie sieci telekomunikacyjnych do sterowania różnymi systemami i wykorzystywania tych systemów. Czasami sieć 5G nazywa się "siecią wszystkich sieci". Jest ona niezwykle istotna zarówno z punktu widzenia rozwoju biznesu, gospodarki oraz funkcjonowania miast

- dodał.

Szef resortu cyfryzacji wskazał, że "sieć 5G to także dużo większe możliwości, jeśli chodzi o rozmów idei smart city,  chociażby dlatego, że mówimy tutaj o transmisji danych z co najmniej miliona urządzeń na kilometr kwadratowy, ale i zupełnie inny wymiar technologiczny".

Mówiąc o deklaracji, którą podpisali dzisiaj Pence i Morawiecki, Marek Zagórski wyjaśnił, że "ta deklaracja to tak naprawdę podkreślenie i potwierdzenie sytuacji, którą w tym obszarze mamy".

Biorąc pod uwagę wagę i potencjał transmisji 5G musimy patrzeć na efekty i korzyści dla rozwoju gospodarczego, ale także na zagrożenia - to dzieje się już dzisiaj, jeśli popatrzymy na to, jak wiele urządzeń jest uzależnionych od przesyłu danych to zawsze na pierwszym miejscu, oprócz korzyści, musi być bezpieczeństwo.
My w tym obszarze współpracujemy z naszymi sojusznikami z NATO i zamierzamy współpracować, a bezpieczeństwo sieci 5G jest jednym z ważniejszych elementów już teraz, ale przede wszystkim w przyszłości

- podkreślił minister.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Marek Zagórski #Ministerstwo Cyfryzacji #sieć 5G

Lidia Lemaniak
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo