Jak Niemcy mówią o wojnie? Macierewicz: "są głównym ośrodkiem propagandy antypolskiej"

  

Niemcy są głównym ośrodkiem propagandy antypolskiej, jeśli chodzi o II wojnę światową. To tam ukazuje się najwięcej informacji o „polskich obozach śmierci”, to tam robi się filmy, które oskarżają Armię Krajową o faszyzm​​​​​​​. Obraz prawdy należy przywrócić - mówił w programie Katarzyny Gójskiej na antenie Polskiego Radia 1 były minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.

Myślę, że świat wreszcie poznał prawdę o dramacie II wojny światowej. Prawdę, która była zakłamywana, eliminowana, wymazywana ze świadomości społecznej

- mówił gość programu "Sygnały dnia" w radiowej Jedynce.

Negowanie znaczenia historii przez rządy lewicowo-liberalne w Polsce, było też polityką historyczną i aprobatą kłamstwa na temat Polski w historii innych państw i w pełni świadome oddawanie im pola

- stwierdził.

Pytany o słowa prezydenta niemieckiego, który stwierdził podczas wczorajszych obchodów 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej, że trudno mu we własnym języku mówić do Polaków, gdyż to jego naród jest odpowiedzialny za tą wielką tragedię, Macierewicz odpowiedział, że "zadośćuczynienie jest konieczne". I to nie tylko słowne. 

Jak wykazywał Macierewicz, "zadośćuczynienie musi mieć dwa wymiary". Słowa prezydenta Niemiec były" wzruszające i istotne", ale istotniejsze były te, które padły w kontekście Paktu Ribbentrop-Mołotow, że "Polska padła wtedy ofiarą czwartego rozbioru".

Rekompensata za swoje imperialne działania jest koniecznością. Państwa, które brały udział w rozbiorze i zniszczeniu struktury geopolitycznej ówczesnego świata, muszą za to ponieść odpowiedzialność. Także odpowiedzialność mającą wymiar finansowo-gospodarczy

- stwierdził. 

Macierewicz podkreślił, że drugi wymiar związany jest z działaniami propagandowymi. W Niemczech pokazuje się polskie obozy śmierci, żołnierze AK przedstawiani się jako mordercy, tam robi się czarną propagandę.

Niemcy są głównym ośrodkiem propagandy antypolskiej, jeśli chodzi o II wojnę światową. To tam ukazuje się najwięcej informacji o „polskich obozach śmierci”, to tam robi się filmy, które oskarżają Armię Krajową o faszyzm. Obraz prawdy należy przywrócić

- dodał.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Przybywa zakażonych na Węgrzech. Odnotowano również rekordową dobową liczbę zgonów

/ pixabay.com/RGY23

  

Liczba osób, u których stwierdzono zakażenie koronawirusem, wzrosła na Węgrzech do 817, zaś 47 chorych zmarło – poinformowano dzisiaj na rządowej stronie internetowej poświęconej epidemii.

W ciągu ostatniej doby zmarło dziewięć osób i stwierdzono 73 nowe przypadki zakażeń. Są to najwyższe liczby dzienne od 4 marca, kiedy w kraju wykryto dwa pierwsze zakażenia.

Do tej pory 71 osób uznano za wyleczone. Na domowej kwarantannie przebywa prawie 15 tys. osób. Pobrano dotąd 23 746 próbek do testów.

Władze apelują do ludności, a w szczególności do mieszkańców Budapesztu, o przestrzeganie przepisów związanych z epidemią. Właśnie w stolicy oraz w okolicznym komitacie (województwie) peszteńskim stwierdzono dotąd najwięcej przypadków zakażeń – odpowiednio 345 i 153.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts