Mike Pence wspomniał pielgrzymkę św. Jana Pawła II do Polski. "Wywołała rewolucję sumienia"

Mike Pence / screen z transmisji TV

  

Wiceprezydent Stanów Zjednoczonych Mike Pence w swoim przemówieniu na Placu Piłsudskiego wielokrotnie wspominał św. Jana Pawła II. Szczególnie wzruszający był moment, gdy amerykański polityk zacytował słowa, jakie padły w tym samym miejscu w 1979 roku.

Podczas swojego przemówienia na Placu Piłsudskiego wiceprezydent USA Mike Pence wielokrotnie powoływał się na wiarę w Boga. Nie zabrakło do niej odniesień. Mówił także o postaci, która jest niezwykle ważna dla wielu Polaków - św. Janie Pawle II.

Mike Pence wspomniał o pielgrzymce Jana Pawła II do Polski w 1979 roku i jej znaczeniu dla odzyskania przez Polskę wolności. Zacytował słynne słowa, które padły w tym samym miejscu: "Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi"

"Głos Polaków wołających "my chcemy Boga" rozbrzmiewał wtedy w całym świecie"

- przypomniał Pence.

"Wizyta ojca świętego wywołała rewolucję sumienia w całym waszym kraju. W przeciągu 16 miesięcy Solidarność stała się pierwszym, oficjalnie uznanym wolnym związkiem zawodowym w bloku komunistycznym"

- powiedział wiceprezydent USA.

Wiceprezydent Stanów Zjednoczonych przypomniał o wierze w Boga, która prowadziła Polaków do wyzwolenia.

"Po raz kolejny udowodniliście, że może czasem trwa to i dekady, ale tam, gdzie jest Duch Boży, tam też jest wolność"

- podkreślił.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Koronawirus we Włoszech: Ostrożność na lotniskach

Zdjęcie ilustracyjne / twitter.com

  

Choć epidemia koronawirusa najbardziej zagraża krajom azjatyckim, to jest państwo w Europie, które mocno odczuwa skutki tej choroby. To Włochy - wprowadza się tam nadzwyczajne środki ostrożności na lotniskach. Mimo to, wciąż informowani jesteśmy o kolejnych przypadkach koronawirusa w tym kraju.

Do 61 wzrosła liczba przypadków zarażenia koronawirusem we Włoszech - podały w sobotę służby medyczne. Ognisko zachorowań znajduje się w regionach Lombardia i Wenecja Euganejska na północy, gdzie zmarły dwie osoby. Jest już też pierwszy chory w Piemoncie.

Włochy są na pierwszym miejscu w Europie pod względem liczby przypadków groźnego wirusa, którego epidemia wybuchła w Chinach. Liczba potwierdzonych przypadków rośnie szybko. W ciągu niecałej doby zwiększyła się ponad trzykrotnie. Wśród zarażonych są lekarze.

Najwięcej zachorowań - 46, według najnowszych informacji, zanotowano w Lombardii, w tym także w rejonie Mediolanu. Również z Turynu, stolicy Piemontu napłynęła wiadomość o pierwszym w tym regionie chorym.

Wprowadzono nadzwyczajne środki ostrożności. Na nagraniu widzimy, jak służby lotniskowe badają temperaturę ciała podróżnym:

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts