Symboliczny gest premiera Morawieckiego. Na Plac Piłsudskiego przyjechał z Angelą Merkel

Angela Merkel i Mateusz Morawiecki / Tomasz Adamowicz / Gazeta Polska

  

Premier Polski Mateusz Morawiecki oraz kanclerz Niemiec Angela Merkel na uroczystości upamiętniające 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej przyjechali jednym samochodem. Zostało to odebrane, jako symboliczny gest w dzień wyjątkowy dla Polaków.

Premier Mateusz Morawiecki jeszcze przed południem spotkał się z kanclerz Niemiec Angelą Merkel. Tematami spotkania były m.in. kwestie wieloletnich ram finansowych Unii Europejskiej, kwestia domknięcia procesu obsadzania stanowisk w nowej Komisji Europejskiej, a także tematy związane z transformacją energetyczną.

Po zakończeniu spotkania Morawiecki i Merkel udali się na uroczystości 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Mieli jechać oddzielnie, ale premier Morawiecki zaprosił kanclerz Merkel do rządowej limuzyny i razem przyjechali na Plac Piłsudskiego. To skromny, ale wiele znaczący gest ze strony polskiego premiera.

Gospodarzem uroczystości w 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej, które odbędą się w Warszawie, jest prezydent Andrzej Duda. Na pl. Piłsudskiego wystąpienia wygłoszą prezydenci Polski i Niemiec, a także wiceprezydent USA Mike Pence. Początkowo przemówienie wygłosić miał prezydent USA Donald Trump, jednak w czwartek jego wizyta w Polsce została przełożona w związku z nadciągającym nad Florydę huraganem Dorian.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wiadomo, kiedy głosowanie ws. składu KE

/ By Stephane Mignonderivative work: MagentaGreen - Flickr, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=38470735

  

- W przyszłym tygodniu Parlament Europejski w Strasburgu będzie głosował nad składem Komisji Europejskiej pod przewodnictwem przewodniczącej elekt Ursuli von der Leyen – poinformował na konferencji prasowej przewodniczący Parlamentu Europejskiego David Sassoli.

„Jeśli głosowanie będzie pozytywne, 1 grudnia Komisja Europejska będzie mogła rozpocząć swoja pracę”

– dodał Sassoli.

Pytany o fakt, że Wielka Brytania jak dotąd nie przedstawiła swojego kandydata na komisarza, odpowiedział, że według ocen prawnych KE i PE powołanie Komisji Europejskiej „jest możliwe przy 27 komisarzach”.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl