Polacy triumfują w Niemczech! Janowski wygrywa, Zmarzlik liderem żużlowego cyklu

/ fot. zmarzlik.com

  

Maciej Janowski wygrał w Teterowie żużlową Grand Prix Niemiec, siódmą eliminację mistrzostw świata. Drugie miejsce zajął Bartosz Zmarzlik, który objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej cyklu. Ma tyle samo punktów co dotychczasowy lider Duńczyk Leon Madsen. W półfinale odpadł Patryk Dudek, a na fazie zasadniczej turnieju starty zakończył Janusz Kołodziej, który zdobył tylko dwa punkty.

Przed zawodami w Teterowie Zmarzlik tracił do Madsena sześć punktów i wydawało się mało realne, by już w sobotę był w stanie ten dystans odrobić. Tymczasem Polak od początku spisywał się świetnie i wygrał fazę zasadniczą turnieju, natomiast Duńczyk jeździł nierówno i dopiero zwycięstwem w ostatniej serii startów zapewnił sobie awans do półfinału. Obaj spotkali się w bezpośredniej walce o miejsce w finale. Pogodził ich Janowski, ale drugi Zmarzlik także cieszył się z awansu, podczas gdy trzeci Madsen pożegnał się z zawodami.

Triumf Janowskiego w Niemczech. Zmarzlik na podium. Polak liderem cyklu

Po chwili z drugiego półfinału miejsce w czołowej czwórce zapewnili sobie Słoweniec Matej Zagar i Duńczyk Niels Kristian Iversen. Odpadli Rosjanin Emil Sajfutdinow i Dudek. W finale Janowski prowadził od startu do mety i wygrał szósty turniej GP w karierze. Wielką klasę zademonstrował Zmarzlik, który z czwartego miejsca zdołał się przebić na drugie, wyprzedzając Zagara i Iversena.

Na trzy eliminacje przed zakończeniem mistrzostw Zmarzlik i Madsen mają po 85 punktów.

Kolejna eliminacja GP odbędzie się za tydzień w duńskim Vojens. Później żużlowców czekają jeszcze starty w Cardiff (21.9) i Toruniu (5.10).

Wyniki:

1. Maciej Janowski (Polska)       16 pkt - 1. miejsce w finale
2. Bartosz Zmarzlik (Polska)      16 - 2. miejsce w finale
3. Matej Zagar (Słowenia)         15 - 3. miejsce w finale
4. Niels-Kristian Iversen (Dania) 13 - 4. miejsce w finale
5. Emil Sajfutdinow (Rosja)       10
6. Leon Madsen (Dania)            10
7. Patryk Dudek (Polska)           9
8. Fredrik Lindgren (Szwecja)      9
9. Antonio Lindbaeck (Szwecja)     8
10. Tai Woffinden (W. Brytania)    8
11. Artiom Łaguta (Rosja)          7
12. Jason Doyle (Australia)        6
13. Robert Lambert (W. Brytania)   4
14. Martin Vaculik (Słowacja)      4
15. Janusz Kołodziej (Polska)      2
16. Martin Smolinski (Niemcy)      1
17. Kai Huckenbeck (Niemcy)        0

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

To brzmi jak groźba. Senatorowie KO zapewniają, że „krzywdy zostaną osądzone i naprawione”

Zdjęcie ilustracyjne / fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Krzywdzące wyroki i postępowania komornicze w stosunku do zwykłych obywateli, na politykach Platformy nie robią większego wrażenia. Tysiące poszkodowanych, tysiące złamanych życiorysów i karier nie znaczy zdaniem senatorów Koalicji Obywatelskiej więcej niż rzekome represje w stosunku do reprezentantów "nadzwyczajnej kasty". Taki wniosek można wysnuć z działań grupy senatorów KO, która postanowiła bronić sędziów przeciwko rzekomym represjom. - Jako Senatorowie RP zapewniamy: nadejdzie czas, gdy krzywdy zostaną naprawione, a zachowania niegodne i niezgodne z prawem – osądzone - głosi projekt uchwały.

W projekcie, którym w czwartek rano mają zająć się senackie komisje: Ustawodawcza i Praw Człowieka, Praworządności i Petycji, senatorowie podkreślili, że wymiar sprawiedliwości Rzeczypospolitej Polskiej "jest przedmiotem niewyobrażalnej w skutkach dewastacji".

"W okresie zaledwie czterech lat zniszczony został autorytet Trybunału Konstytucyjnego. Zmiany dokonane w odniesieniu do Krajowej Rady Sądownictwa w znacznym stopniu uzależniły ten organ od władzy wykonawczej. Lekceważone są opinie i orzeczenia europejskich instytucji, w tym Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej i Komisji Weneckiej. Jawnie dyskredytowane są wyroki Sądu Najwyższego. Niezawisłość sędziowska jest podważana, a sami sędziowie stali się obiektem rozmaitych agresywnych działań ze strony władzy. Instytucje państwowe, finansowane ze środków publicznych, prowadzą akcje dezawuowania sądów, a w wielu wypadkach konkretnych sędziów"

- czytamy w projekcie.

Oceniono w nim, że w wyniku tych działań Polska przestaje być uważana na arenie międzynarodowej za demokratyczne państwo prawa.

[polecam:https://niezalezna.pl/305621-najpierw-nadzwyczajna-kasta-a-teraz-wyrokow-sadowych-i-boskich-sie-nie-komentuje]

W projekcie przypomniano art. 173 konstytucji, który mówi, że "Sądy i Trybunały są władzą odrębną i niezależną od innych władz”, oraz art. 178 mówiący, że "sędziowie w sprawowaniu swojego urzędu są niezawiśli i podlegają tylko Konstytucji oraz ustawom".

Szkopuł w tym, że niektórzy sędziowie nie chcą orzekać stosując się właśnie do ustaw o których mowa w art. 178 konstytucji. To jednak senatorom KO chyba umknęło, w obliczu rzekomych "represji" wobec przedstawicieli "nadzwyczajnej kasty".

"Senat Rzeczypospolitej Polskiej domaga się: po pierwsze - zaprzestania represji wobec sędziów, poszanowania niezawisłości sędziowskiej i niezależności sądów; po drugie - zaprzestania politycznych ingerencji w instytucje sądownicze; po trzecie: zapewnienia sędziom bezpieczeństwa w pracy"

- zapisano w projekcie.

W projekcie Senat domaga się "uznania praw samorządu sędziowskiego do właściwego reprezentowania własnej grupy zawodowej", "wdrożenia rozstrzygnięć instytucji europejskich, w tym przede wszystkim Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, bez zbędnej zwłoki i fałszywych sugestii, iż są podejmowane na szkodę Rzeczypospolitej". Żąda ponadto "podjęcia pilnych działań celem realizacji uchwały trzech izb Sądu Najwyższego z dnia 23 stycznia 2020 r".

[polecam:https://niezalezna.pl/307530-dziedziczak-niektore-srodowiska-sedziowskie-chca-byc-zamknieta-kasta]

Senatorowie wyrazili uznanie m.in. dla takich sędziów jak Paweł Juszczyszyn, który rozpatrując apelację w sprawie cywilnej pomiędzy obywatelem, a funduszem inwestycyjnym postanowił zakwestionować legalność powołania sędziego w pierwszej instancji.

- Senat wyraża uznanie dla tych wszystkich sędziów, a także reprezentantów innych zawodów prawniczych, którzy odważnie, mimo gróźb i represji, przeciwstawiają się dewastacji wymiaru sprawiedliwości i często ponoszą z tego powodu dotkliwe konsekwencje"

- podkreślono w projekcie.

"Jako Senatorowie RP zapewniamy: nadejdzie czas, gdy krzywdy zostaną naprawione, a zachowania niegodne i niezgodne z prawem – osądzone" - głosi projekt uchwały.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts