Szef ważnej instytucji w Płocku ostrzega: Chemii w wodzie jest coraz więcej!

Płock / flickr.com/Leszek Kozlowski/CC BY-SA 2.0

Lidia Lemaniak

Dziennikarka portalu Niezalezna.pl

Kontakt z autorem

  

- Nie wiadomo, co stałoby się ze zwierzętami, gdyby piły skażoną wodę. Chcemy uniknąć takiej sytuacji, dlatego pojawił się nasz komunikat - powiedział Niezalezna.pl Marek Sankiewicz, powiatowy lekarz weterynarii w Płocku. Jak dodał - chemii w wodzie jest coraz więcej i jest to poważniejsze zagrożenie, bo bakterie łatwiej jest zneutralizować.

Powiatowy lekarz weterynarii w Płocku zwrócił się z prośbą do prezydenta miasta o informowanie rolników o obowiązku pojenia zwierzą wodą spełniającą wymagania i żywienie karmą, która nie jest zanieczyszczona ściekami. Zaznaczył, że w przypadkach śnięcia ryb jest gotowy do pobrania stosownych próbek.

W rozmowie z portalem Niezalezna.pl Marek Sankiewicz podkreślił, że "to są zalecenia profilaktyczne".

Nie wiadomo, co stałoby się ze zwierzętami, gdyby piły skażoną wodę. Chcemy uniknąć takiej sytuacji, dlatego pojawił się nasz komunikat. Było też takie zalecenie wojewódzkiego lekarza weterynarii - nawet jeśli za coś nie odpowiadamy formalnie to zawsze są pretensje do weterynarii - żeby nie być "ofiarą medialną" to wyprzedziliśmy działania komunikatem. Trudno jest powiedzieć jakie będą konsekwencje dla zwierząt

- wyjaśnił powiatowy lekarz weterynarii w Płocku.

Zapytany o ocenę działań prezydenta Płocka w tej sprawie wskazał, że "trudno jest oceniać działania prezydenta Nowakowskiego".

Słyszę tylko zapewnienia, że woda dla płocczan jest bezpieczna. Ze sztabu kryzysowego płynęły informacje, że jest ona ozonowana i chlorowana. Tu jest też kwestia Starostwa Powiatowego - tych nadwiślańskich gmin jest więcej - np. Wyszogród, Słupno, Duninów, Bodzanów - tu wszędzie są zwierzęta i zagrożenie jest większe. Na pewno ja nie chciałbym się w takiej wodzie kąpać, ani jej pić. Chemii w wodzie jest coraz więcej, ludzie używają np. pralek i zmywarek - jest to poważniejsze zagrożenie skażeniami chemicznymi, jeśli chodzi o oczyszczanie wody przy sprawnych oczyszczalniach, bo bakterie łatwiej jest zneutralizować

- zaznaczył Marek Sankiewicz.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Koronawirus we Włoszech: Ostrożność na lotniskach

Zdjęcie ilustracyjne / twitter.com

  

Choć epidemia koronawirusa najbardziej zagraża krajom azjatyckim, to jest państwo w Europie, które mocno odczuwa skutki tej choroby. To Włochy - wprowadza się tam nadzwyczajne środki ostrożności na lotniskach. Mimo to, wciąż informowani jesteśmy o kolejnych przypadkach koronawirusa w tym kraju.

Do 61 wzrosła liczba przypadków zarażenia koronawirusem we Włoszech - podały w sobotę służby medyczne. Ognisko zachorowań znajduje się w regionach Lombardia i Wenecja Euganejska na północy, gdzie zmarły dwie osoby. Jest już też pierwszy chory w Piemoncie.

Włochy są na pierwszym miejscu w Europie pod względem liczby przypadków groźnego wirusa, którego epidemia wybuchła w Chinach. Liczba potwierdzonych przypadków rośnie szybko. W ciągu niecałej doby zwiększyła się ponad trzykrotnie. Wśród zarażonych są lekarze.

Najwięcej zachorowań - 46, według najnowszych informacji, zanotowano w Lombardii, w tym także w rejonie Mediolanu. Również z Turynu, stolicy Piemontu napłynęła wiadomość o pierwszym w tym regionie chorym.

Wprowadzono nadzwyczajne środki ostrożności. Na nagraniu widzimy, jak służby lotniskowe badają temperaturę ciała podróżnym:

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts