Szef ważnej instytucji w Płocku ostrzega: Chemii w wodzie jest coraz więcej!

Płock / flickr.com/Leszek Kozlowski/CC BY-SA 2.0

Lidia Lemaniak

Dziennikarka portalu Niezalezna.pl

Kontakt z autorem

  

- Nie wiadomo, co stałoby się ze zwierzętami, gdyby piły skażoną wodę. Chcemy uniknąć takiej sytuacji, dlatego pojawił się nasz komunikat - powiedział Niezalezna.pl Marek Sankiewicz, powiatowy lekarz weterynarii w Płocku. Jak dodał - chemii w wodzie jest coraz więcej i jest to poważniejsze zagrożenie, bo bakterie łatwiej jest zneutralizować.

Powiatowy lekarz weterynarii w Płocku zwrócił się z prośbą do prezydenta miasta o informowanie rolników o obowiązku pojenia zwierzą wodą spełniającą wymagania i żywienie karmą, która nie jest zanieczyszczona ściekami. Zaznaczył, że w przypadkach śnięcia ryb jest gotowy do pobrania stosownych próbek.

W rozmowie z portalem Niezalezna.pl Marek Sankiewicz podkreślił, że "to są zalecenia profilaktyczne".

Nie wiadomo, co stałoby się ze zwierzętami, gdyby piły skażoną wodę. Chcemy uniknąć takiej sytuacji, dlatego pojawił się nasz komunikat. Było też takie zalecenie wojewódzkiego lekarza weterynarii - nawet jeśli za coś nie odpowiadamy formalnie to zawsze są pretensje do weterynarii - żeby nie być "ofiarą medialną" to wyprzedziliśmy działania komunikatem. Trudno jest powiedzieć jakie będą konsekwencje dla zwierząt

- wyjaśnił powiatowy lekarz weterynarii w Płocku.

Zapytany o ocenę działań prezydenta Płocka w tej sprawie wskazał, że "trudno jest oceniać działania prezydenta Nowakowskiego".

Słyszę tylko zapewnienia, że woda dla płocczan jest bezpieczna. Ze sztabu kryzysowego płynęły informacje, że jest ona ozonowana i chlorowana. Tu jest też kwestia Starostwa Powiatowego - tych nadwiślańskich gmin jest więcej - np. Wyszogród, Słupno, Duninów, Bodzanów - tu wszędzie są zwierzęta i zagrożenie jest większe. Na pewno ja nie chciałbym się w takiej wodzie kąpać, ani jej pić. Chemii w wodzie jest coraz więcej, ludzie używają np. pralek i zmywarek - jest to poważniejsze zagrożenie skażeniami chemicznymi, jeśli chodzi o oczyszczanie wody przy sprawnych oczyszczalniach, bo bakterie łatwiej jest zneutralizować

- zaznaczył Marek Sankiewicz.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Rzucił pustą plastikową butelką w policjanta. Odpowie za użycie przemocy

Zdjęcie ilustracyjne / pxhere/CC0 Public Domain

  

Na toczącym się w Moskwie procesie dotyczącym niedawnych protestów politycznych i domniemanej przemocy wobec policjanta oskarżyciel poprosił dzisiaj o cofnięcie sprawy karnej do prokuratury. Oskarżonym w tej sprawie jest Ajdar Gubajdulin.

Zarzuty wobec niego dotyczą usiłowania użycia przemocy wobec policjanta. Gubajdulin rzucił plastikową butelką, która jednak nikogo nie trafiła.

Jego proces rozpoczął się we wtorek, ale tego samego dnia odroczono posiedzenie o jeden dzień.

Jak powiedział mediom adwokat Maksim Paszkow, spór dotyczy teraz kwestii, czy rzucona plastikowa butelka była pełna, czy pusta.

Obrona argumentuje, że pusta butelka ważąca 20 gramów nie mogła nawet hipotetycznie wyrządzić żadnych szkód.

Ta kolejna sprawa karna, w której pojawia się oskarżenie o przemoc wobec policjanta, jest uważnie śledzona ze względu na los osób, wobec których po moskiewskich protestach zapadły już wyroki. W każdym przypadku są to wyroki pozbawienia wolności, poczynając od kar dwóch lat kolonii karnej.

Coraz większego rozgłosu nabiera sprawa aktora Pawła Ustinowa, skazanego za domniemane użycie siły wobec funkcjonariusza na 3,5 roku kolonii karnej.

Na jego procesie sąd nie zgodził się na rozpatrzenie nagrania wideo, na którym widać, że w chwili zatrzymania Ustinow nie stawiał oporu.

Aktor zapewnia, że nie uczestniczył w demonstracji, a na Plac Puszkina, gdzie policja zatrzymywała protestujących, przyszedł na spotkanie służbowe.

Kampanię w obronie Ustinowa zaczęli prowadzić w Rosji aktorzy i celebryci. Ta fala solidarności już jest porównywana do kampanii w obronie dziennikarza śledczego Iwana Gołunowa, oskarżonego o przestępstwa narkotykowe i później uwolnionego. Nie brak głosów, że solidarność środowiska i wideo ze sceną zatrzymania doprowadzą do zmiany wyroku wobec Ustinowa.

W jego obronie wypowiedział się w środę parlamentarzysta Andriej Turczak, zasiadający we władzach rządzącej Jednej Rosji. Turczak powiedział, że widział nagrania z miejsca zatrzymania Ustinowa.

"Chłopak po prostu stał koło metra" - ocenił parlamentarzysta, przyznając, że z nagrań wynika, że Ustinow nie naruszał porządku publicznego.

Przed budynkiem administracji (kancelarii) prezydenta Władimira Putina rozpoczęły się w środę jednoosobowe pikiety w obronie aktora. Uczestnicy tych pikiet trzymają plakaty z hasłem: "Wolność dla Pawła Ustinowa".

O użycie przemocy podczas zatrzymania na demonstracji w Moskwie 3 sierpnia oskarżył Ustinowa funkcjonariusz gwardii narodowej (Rosgwardii). 24-letni aktor, do tej pory znany z epizodycznych ról, sam wcześniej był gwardzistą w ramach obowiązkowej służby wojskowej; w 2018 roku uczestniczył w działaniach porządkowych podczas piłkarskich mistrzostw świata.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl