Płockie wodociągi uspokajają. „Cały czas monitorujemy sytuację. Woda jest absolutnie zdatna do picia”

/ http://www.wodociagi.pl/artykul/film

Lidia Lemaniak

Dziennikarka portalu Niezalezna.pl

Kontakt z autorem

  

- Monitorujemy wodę cały czas. Nawet jeśli  będzie taka sytuacja, że do nas spłynie gorszej jakości woda surowa, to jesteśmy absolutnie technologicznie przygotowani na to, żeby sobie z tym poradzić. W kranach będzie dokładnie ta sama woda, która była tydzień temu, dwa tygodnie temu, czy rok temu - wyjaśniła Niezalezna.pl Justyna Piotrowicz, rzecznik prasowa Wodociągów Płockich Sp. z.o.o.

Czytelnicy Niezalezna.pl alarmują, że w Płocku woda w kranach ma być - rzekomo - bardziej zachlorowana.

Skontaktowaliśmy się z Justyną Piotrowicz, rzecznikiem prasowym Wodociągów Płockich Sp. z.o.o.

Absolutnie nie było o tym mowy i są to jakieś kompletne głupoty. Powiem zupełnie szczerze tak, jak jest, bo jestem tym żywo zainteresowana oraz jestem w tym temacie osobą najbardziej poinformowaną

- wyjaśniła.

Rzecznik podkreśliła, że "po pierwsze - nie chlorujemy wody - używamy dwutlenku chloru, który jest zdecydowanie lepszy do dezynfekcji - to nie jest chlorowanie wody".

Po drugie - dwukrotnie zwiększyliśmy monitorowania wody, czyli nasze laboratorium ma cały czas podgląd badania. Badanie to nie wykazało absolutnie żadnych podstaw do tego, żeby zwiększyć dawki. Monitorujemy wodę cały czas. Nawet jeśli  będzie taka sytuacja, że do nas spłynie gorszej jakości woda surowa, to jesteśmy absolutnie technologicznie przygotowani na to, żeby sobie z tym poradzić. W kranach będzie dokładnie ta sama woda, która była tydzień temu, dwa tygodnie temu, czy rok temu

- dodała.

Piotrowicz zaznaczyła, że "nam nie wolno wypuścić wypuścić ze stacji uzdatniania wody do miejskiej sieci wodociągowej wody, która nie jest zgodna z dyrektywami unijnymi w tym zakresie".

Prezydent na pewno nie mówił o tym, żeby zachlorować wodę, bo byłam przy tej rozmowie. Jeżeli będziemy w ogóle robić cokolwiek to poradzimy sobie ozonem, który jest bezzapachowy. W tej chwili nie ma takiej sytuacji - powtarzam. Woda jest absolutnie zdatna do picia. To wszystko, co się dzieje to jest panika. Nie ma potrzeby kupowania wody butelkowej. Przypomnę, że do roku 2012 taka ilość ścieków, która teraz wpłynęła, była normalnie wpuszczana do Wisły, jako zrzut kontrolowany i my ją normalnie piliśmy

- mówiła.

Jeżeli cokolwiek będzie się działo to my będziemy o tym informować, bo to my jesteśmy najbardziej zainteresowani, żeby ostrzec ludzi. Jesteśmy przygotowani na każdą ewentualność. Według naszej wiedzy i doświadczenia - my tego nawet nie odczujemy, ani nawet nie zobaczymy w badaniach

- dodała rzecznik prasowa.


 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Rzucił pustą plastikową butelką w policjanta. Odpowie za użycie przemocy

Zdjęcie ilustracyjne / pxhere/CC0 Public Domain

  

Na toczącym się w Moskwie procesie dotyczącym niedawnych protestów politycznych i domniemanej przemocy wobec policjanta oskarżyciel poprosił dzisiaj o cofnięcie sprawy karnej do prokuratury. Oskarżonym w tej sprawie jest Ajdar Gubajdulin.

Zarzuty wobec niego dotyczą usiłowania użycia przemocy wobec policjanta. Gubajdulin rzucił plastikową butelką, która jednak nikogo nie trafiła.

Jego proces rozpoczął się we wtorek, ale tego samego dnia odroczono posiedzenie o jeden dzień.

Jak powiedział mediom adwokat Maksim Paszkow, spór dotyczy teraz kwestii, czy rzucona plastikowa butelka była pełna, czy pusta.

Obrona argumentuje, że pusta butelka ważąca 20 gramów nie mogła nawet hipotetycznie wyrządzić żadnych szkód.

Ta kolejna sprawa karna, w której pojawia się oskarżenie o przemoc wobec policjanta, jest uważnie śledzona ze względu na los osób, wobec których po moskiewskich protestach zapadły już wyroki. W każdym przypadku są to wyroki pozbawienia wolności, poczynając od kar dwóch lat kolonii karnej.

Coraz większego rozgłosu nabiera sprawa aktora Pawła Ustinowa, skazanego za domniemane użycie siły wobec funkcjonariusza na 3,5 roku kolonii karnej.

Na jego procesie sąd nie zgodził się na rozpatrzenie nagrania wideo, na którym widać, że w chwili zatrzymania Ustinow nie stawiał oporu.

Aktor zapewnia, że nie uczestniczył w demonstracji, a na Plac Puszkina, gdzie policja zatrzymywała protestujących, przyszedł na spotkanie służbowe.

Kampanię w obronie Ustinowa zaczęli prowadzić w Rosji aktorzy i celebryci. Ta fala solidarności już jest porównywana do kampanii w obronie dziennikarza śledczego Iwana Gołunowa, oskarżonego o przestępstwa narkotykowe i później uwolnionego. Nie brak głosów, że solidarność środowiska i wideo ze sceną zatrzymania doprowadzą do zmiany wyroku wobec Ustinowa.

W jego obronie wypowiedział się w środę parlamentarzysta Andriej Turczak, zasiadający we władzach rządzącej Jednej Rosji. Turczak powiedział, że widział nagrania z miejsca zatrzymania Ustinowa.

"Chłopak po prostu stał koło metra" - ocenił parlamentarzysta, przyznając, że z nagrań wynika, że Ustinow nie naruszał porządku publicznego.

Przed budynkiem administracji (kancelarii) prezydenta Władimira Putina rozpoczęły się w środę jednoosobowe pikiety w obronie aktora. Uczestnicy tych pikiet trzymają plakaty z hasłem: "Wolność dla Pawła Ustinowa".

O użycie przemocy podczas zatrzymania na demonstracji w Moskwie 3 sierpnia oskarżył Ustinowa funkcjonariusz gwardii narodowej (Rosgwardii). 24-letni aktor, do tej pory znany z epizodycznych ról, sam wcześniej był gwardzistą w ramach obowiązkowej służby wojskowej; w 2018 roku uczestniczył w działaniach porządkowych podczas piłkarskich mistrzostw świata.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl