Aż dziw bierze, że to słowa o „Czajce”… Radny: To jedna z najdroższych instalacji w Europie

/ TVP Info/print screen

  

– Szanowni państwo, około 5 rano minęło 48 godzin, dwie doby od rozpoczęcia sekwencji zdarzeń, która doprowadziła nas do tej sytuacji. Mija trzecia doba, kiedy „Czajka jest sparaliżowana, my tak naprawdę nie wiemy nic, co się wydarzyło, dlaczego się wydarzyło, kiedy zostanie usunięta awaria – mówił warszawski radny Prawa i Sprawiedliwości Maciej Binkowski.

We wtorek rano doszło do awarii jednego z kolektorów przesyłającego ścieki z części lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni "Czajka". Nieczystości wówczas skierowano do drugiego z kolektorów, który jednak w środę przestał funkcjonować. Wskutek awarii zarząd Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji podjął decyzję o kontrolowanym zrzucie nieczystości do Wisły - do rzeki trafia 3 tys. litrów nieczystości na sekundę.

O awarii władze Warszawy powiadomiły mieszkańców w środę. W południe zebrał się w tej sprawie powołany przez prezydenta stolicy sztab kryzysowy. W czwartek posiedzenie sztabu rozpocznie się ok. goddz. 11. Rano z udziałem Trzaskowskiego odbyła się narada w MPWiK.

Podczas konferencji prasowej warszawskich radnych PiS, radny Maciej Binkowski mówił o oczyszczalni „Czajka”.

– Jest to instalacja w całości należąca do miasta, podobno jedna z największych w Europie, podobno jedna z najnowocześniejszych, a na pewno jedna z najdroższych, monitorowana, zinformatyzowana, a okazuje się, że wystarczyła jedna awaria, aby cały system sparaliżować

– podał.

Prezydent zataił przed mieszkańcami skale awarii” – uważa polityk.

Zaznaczył, że prezydent Trzaskowski powiedział o awarii jednego kolektora.

„Dopiero minister środowiska ujawnił informację, do której przyznał się ratusz, że padł cały system, czyli obydwie rury przesyłowe”

– mówił.

Maciej Bonikowski zaznaczył, że służby państwowe odpowiedzialne za pomoc i możliwość monitorowania, usuwania i zabezpieczenia wody zostały powiadomione po kilku godzinach od rozpoczęcia zrzutu ścieków. „To absolutny skandal” -  powiedział.

Wojewoda mazowiecki dowiedział się o sytuacji wczoraj o godzinie 10 rano, Główny Inspektor Sanitarny – służby kluczowej, bo odpowiedzialnej za bezpieczeństwo wody, procedury uzdatniania jej w sytuacjach kryzysowych dowiedział się o sytuacji z telewizji!

– podał.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


153 nowe zakażenia na Ukrainie

/ pixabay.com

  

- O 153 - do 1225 - wzrosła w ciągu ostatniej doby liczba zakażonych koronawirusem na Ukrainie - poinformowało tamtejsze ministerstwo ochrony zdrowia. Bilans zmarłych chorych na Covid-19 zwiększył się o pięć - do 32. 25 osób wyzdrowiało.

"Według danych Centrum Zdrowia Publicznego z godz. 22 (godz. 21 w Polsce) 4 kwietnia na Ukrainie jest 1225 potwierdzonych laboratoryjnie - przy wykorzystaniu metody PCR - przypadków Covid-19. Ogółem odnotowano 32 zgony z powodu Covid-19. Łącznie 25 osób już wyzdrowiało (...)"

- napisał resort na Facebooku.

Wcześniej ministerstwo ogłosiło, że szczyt zachorowań na Covid-19 na Ukrainie jest prognozowany na 14-15 kwietnia.

Z przedstawionych w sobotę rano danych ministerstwa wynika, że najwięcej przypadków zakażeń odnotowano w Kijowie. W sobotę mer ukraińskiej stolicy Witalij Kliczko poinformował, że w mieście jest 214 przypadków Covid-19, w tym 25 infekcji wykryto w ciągu ostatniej doby.

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa Kijowska Miejska Administracja Państwowa kupiła 400 kamer, umożliwiających mierzenie temperatury i rozpoznawanie twarzy - poinformowały ukraińskie media, m.in. portal Dzerkało Tyżnia i agencja Unian. Media powołują się na dane z centralnego systemu zakupów państwowych Prozorro. Urządzenia mają być zainstalowane do 25 kwietnia.

Dziś kijowska administracja przekazała też na swoim portalu, że od poniedziałku wszystkie osoby wjeżdżające do miasta będą miały mierzoną temperaturę. Ludzie z podwyższoną temperaturą albo z objawami infekcji nie będą wpuszczani do stolicy. Wyjątek stanowią osoby jadące na obserwację lub hospitalizację.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts