Siewcy nienawiści Krzysztofa Brejzy. „Jak wynika ze stenogramów, byli instruowani przez posła”

Krzysztof Brejza / Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

– Wiemy, że w tej chwili toczy się postępowanie w sprawie wyprowadzania pieniędzy z urzędu miasta, że byli to pracownicy wydziału, którego pomysłodawcą był poseł Krzysztof Brejza – przekonuje Ireneusz Stachowiak, kandydat Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Sejmu z okręgu bydgoskiego, w rozmowie z Adrianem Siwkiem.

Czy sprawa posła Brejzy oraz jego ojca, prezydenta Inowrocławia, faktycznie jest aferą, czy może jest tak, jak próbuje tłumaczyć to opozycja, że jest to sprawa polityczna?
Nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Jest to afera, która wybuchła w Inowrocławiu jesienią 2017 r. Wiemy, że w tej chwili toczy się postępowanie w sprawie wyprowadzania pieniędzy z urzędu miasta, że byli to pracownicy wydziału, którego pomysłodawcą był poseł Krzysztof Brejza. Ci ludzie, jak wynika ze stenogramów rozmów, byli instruowani przez posła, jak się zabezpieczać w sieci, jak być niewidzialnym, jak bezkarnie hejtować ludzi. Pan poseł wydawał im instrukcje, wyrażał chęć pisania komentarzy, które później były publikowane na forach. To jest afera, która realnie godzi w wizerunek miasta Inowrocławia. Wydział został stworzony po to, żeby dokonywać działań propagandowych na rzecz polityków Platformy Obywatelskiej, a obrażać, szkalować opozycję i wszystkich ludzi niewygodnych.

Czy według Pana poseł Brejza za to odpowie?
To jest pytanie do organów ścigania. Ja mogę mówić o tym, co słyszałem w stenogramach. Tam rysuje się obraz ludzi, którzy próbowali zastraszać pracownika, panią naczelnik, która ma dzisiaj najwięcej zarzutów. Wygląda na to, że o wielu z tych rzeczy mówiło się w Inowrocławiu. Mowa tu o zeznaniach świadków, którzy twierdzili, że pieniądze, które były wyprowadzone z urzędu miasta, były przeznaczane na finansowanie działalności PO oraz kampanii wyborczej pana posła. Nie mam wątpliwości, że poseł Brejza poniesie odpowiedzialność, jeżeli prokuratura będzie w stanie udowodnić te zarzuty i potwierdzą się zeznania świadków.

Cały tekst w dzisiejszej "Gazecie Polskiej Codziennie"

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Tagi

Wczytuję komentarze...


Parlamentarzyści ze Szwecji i Niderlandów niepokoją się o polskie wybory

Zdjęcie ilustracyjne / By Adrian Grycuk - Praca własna,

  

Współsprawozdawcy ZP Rady Europy ds. instytucji demokratycznych w Polsce, Pieter Omtzigt (Holandia) i Azadeh Rojhan Gustafsson (Szwecja), wyrazili w środę zaniepokojenie możliwością zorganizowania w Polsce wyborów prezydenckich w maju w formie głosowania korespondencyjnego.

„W pełni rozumiemy zasadnicze pragnienie polskiego parlamentu dotyczące ochrony procesu demokratycznego w obliczu pandemii Covid-19, ale utrzymanie wyborów prezydenckich w obecnych warunkach pełnej kwarantanny nie jest na to sposobem”

– poinformowali w komunikacie Zgromadzenia Parlamentarnego RE.

Wskazali, że obecna sytuacja uniemożliwia przeprowadzenie kampanii wyborczej. „Kampanie wyborcze i równe warunki działania dla wszystkich uczestników wyborów są niezbędnymi elementami demokratycznych wyborów” – podkreśli.

"Obawiamy się zatem, że zorganizowanie tych wyborów w obecnych okolicznościach podważy legalność procesu wyborczego, a w rezultacie podważy legalność nowego prezydenta-elekta, niezależnie od ich wyniku”

– dodali.

Krytycznie do komunikatu Omtzigta i Gustafssona odniósł się europoseł Ryszard Czarnecki (PiS).

"To polityczna interwencja ugrupowań, które nie mają żadnych szans w Polsce na wygranie wyborów prezydenckich - Europejskiej Partii Ludowej i Lewicy. Myślę, że parlamentarzyści ze Szwecji i Holandii powinni zająć się sytuacją we własnych krajach, w których już tak wiele osób zachorowało lub zmarło z powodu pandemii koronawirusa. My nie ingerujemy w wewnętrzne sprawy innych krajów członkowskich. Skupiamy się na walce z pandemią w Polsce i myślę, że mamy tego dobre efekty. Pod pozorem troski o Polskę partie, które mają politycznych partnerów w Polsce, usiłują załatwiać swoje brudne interesy"

- powiedział.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts