Wiceszef MSWiA krytykuje władze stolicy. „Robią sobie selfie z partnerem, a nie potrafią zaradzić sytuacji”

Oczyszczalnia ścieków "Czajka" / fot. Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

  

Dziś popołudniu prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski, poinformował o awarii w oczyszczalni ścieków Czajka i "awaryjnym spuście" nieczystości do Wisły. Według ustaleń Wód Polskich, z każdą sekundą do rzeki trafia ok. 3000 litrów ścieków, które płyną z biegiem Wisły w kierunku Płocka. - 50% wody w Płocku jest pobierana z Wisły, nie można zamykać oczu i udawać, że nie ma problemu. Oni robią sobie selfie z partnerem jak wiceprezydent Warszawy w łóżku, robią tramwaje różnorodności, strefy relaksu a nie potrafią zaradzić takiej sytuacji - mówił dzisiaj wiceszef MSWiA, Paweł Szefernaker.

Dzisiaj po południu na konferencji prasowej Rafał Trzaskowski poinformował o awarii kolektora ściekowego, który przesyła część ścieków z lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni ścieków "Czajka".

W związku z tym zarząd MPWiK podjął rano decyzję o tym, żeby dokonać kontrolowanego spustu nieczystości do Wisły
- powiedział prezydent Warszawy.

Według szacunków Wód Polskich, z każdą sekundą do Wisły spływa 3 tysiące litrów nieczystości. Zanieczyszczona woda płynie w stronę Płocka. Szacuje się, że dotrze do miasta za około dwie doby. 

Pojawiło się wiele obaw o skażenie wody w Płocku. Piotr Müller, rzecznik polskiego rządu, poinformował, że jutro w Płocku zbierze się sztab kryzysowy.

W związku ze skażeniem wody po awarii warszawskiej oczyszczalni "Czajka" w czwartek rano w Płocku odbędzie się posiedzenie sztabu kryzysowego z udziałem ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego oraz głównego inspektora sanitarnego Jarosława Pinkasa

- podał Müller. 

Dzisiaj w Polsat News do sprawy Płocka odniósł się wiceminister spraw wewnętrznych i administracji, Paweł Szefernaker. Nie szczędził uszczypliwości pod adresem władz Warszawy.

Tam musi być Główny Inspektor Sanitarny, minister zdrowia, min. środowiska. 50% wody w Płocku jest pobierana z Wisły, nie można zamykać oczu i udawać, że nie ma problemu. Oni robią sobie selfie z partnerem jak wiceprezydent Warszawy w łóżku, robią tramwaje różnorodności, strefy relaksu, a nie potrafią zaradzić takiej sytuacji, jaka zdarzyła się w Warszawie

 - powiedział Szefernaker.

Posiedzenie wojewódzkiego sztabu kryzysowego na jutro zapowiedział także wojewoda kujawsko-pomorski, Mikołaj Bogdanowicz.

 

W sprawie awarii z urzędu wszczęła śledztwo prokuratura na Pradze Północ. Jak przekazał prok. Marcin Saduś, prowadzi je w kierunku czynu polegającego na sprowadzeniu niebezpieczeństwa dla zdrowia i życia wielu osób w postaci zagrożenia epidemiologicznego i spowodowania zniszczenia w świecie roślinnym i zwierzęcym w znacznych rozmiarach.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: 300polityka.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Włochy „zamknięte” do 3 maja

zdjęcie ilustracyjne / pcdazero CC0

  

Do 3 maja we Włoszech przedłużone zostały restrykcje i ograniczenia w ramach walki z pandemią koronawirusa - ogłosił w piątek premier Giuseppe Contego. Podkreślił, że jest to trudna decyzja, ale konieczna, by nie zaprzepaścić dotychczasowych rezultatów.

W maju, dodał na konferencji prasowej w Rzymie, można będzie ruszyć z miejsca przy zachowaniu środków ostrożności.

Szef rządu oświadczył, że bierze na siebie pełną polityczną odpowiedzialność za tę decyzję.

Od 14 kwietnia - poinformował - otwarte zostaną w odpowiedzi na liczne apele sklepy papiernicze i księgarnie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts