Macierewicz gromi politycznych przebierańców: „Dopiero, co wyrzucili legitymację PZPR. Płakać się chce!”

Antoni Macierewicz / Marcin Pegaz/Gazeta Polska

  

W Piotrkowie Trybunalskim odbyła się konwencja Prawa i Sprawiedliwości z udziałem prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego oraz m.in. lidera listy PiS w okręgu piotrkowskim, Antoniego Macierewicza oraz „piątki” na piotrkowskiej liście - Beaty Dróżdż. Macierewicz w emocjonalnym przemówieniu odniósł się do zjawiska „politycznych przebierańców”, którzy grzmią o konieczności „obrony demokracji” w Polsce. Pod ich adresem padło sporo mocnych słów.

Gdy słyszę dzisiaj - młoda, polska demokracja w ustach ludzi, którzy dopiero, co wyrzucili legitymację PZPR, to płakać się chce nad nimi . Ale gdyby przyjechali tutaj, do królewskiego miasta Piotrkowa, to zobaczyliby jaka jest wielka tradycja.
- mówił Antoni Macierewicz.
 
Wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości odniósł się również do słów Jarosława Kaczyńskiego, który chwilę wcześniej mówił o konieczności dokonania przez Polaków wyboru, do jakiego celu chcą dalej podążać.Tutaj wysłuchaliśmy tego krótkiego, ale jakżeż dojmującego, jakże istotnego podsumowania fragmentu przecież tylko, drobnego fragmentu osiągnięć Prawa i Sprawiedliwości, Osiągnięć Prawa i Sprawiedliwości, które byłyby niemożliwe, gdyby nie długa droga. Droga, która była pełna cierpień i poświęceń, ale także radości. Droga, która była także pełna ofiar, jakie położyli najwspanialsi synowie i córki Polski i ta ziemia o nich pamięta.
- mówił Antoni Macierewicz.

Antoni Macierewicz podkreślił, że program PiS ma za zadanie odbudować siłę Polski i uczynić naród Polski gospodarzem własnej ziemi.

Uczynić naród tak silny, tak dostatni i tak skutecznie działający, by mógł rywalizować z innymi narodami Europy i świata.
- mówił Macierewicz.
 
Jak dodał, ważne jest poczucie bezpieczeństwa.

Bezpieczeństwa w rodzinie, która nie będzie zagrożona przez nikogo, kto próbuje złamać artykuł 8 konstytucji RP mówiący o tym, że rodzina to jest związek kobiety i mężczyzny. My się nie będziemy mogli rozwijać, jeżeli codziennie będziemy atakowani przez media, przez formację, która podważa samą istotę bezpieczeństwa rodziny. Już za dwa dni będziemy witali prezydenta USA Donalda Trumpa w Warszawie. Ten sojusz strategiczny Polski z USA jest fundamentem także możliwości naszego rozwoju gospodarczego, a wszystko to zawdzięczamy Prawu i Sprawiedliwości i całemu wielkiemu ruchowi patriotycznemu, który tutaj w Piotrkowie Trybunalskim stanął i źródło siły narodowej. Za to dziękujemy.
- podkreślił Macierewicz.
 
Jednocześnie lider listy PiS w tym okręgu wyborczym zwrócił się do Jarosława Kaczyńskiego z ważnym zapewnieniem.

Panie prezesie myślę, że mogę w imieniu społeczności tych wszystkich, tej całej ziemi zobowiązać się wobec pana, że na pewno nie będzie tak, jak było. Polska będzie silna, dostatnia i wielka. Polska będzie patriotyczna i chrześcijańska. A ten wspaniały zespół któremu mam zaszczyt przewodniczyć, zespół kandydatów na posłów na Sejm, dzisiaj przed panem składa zobowiązanie, że będzie wierny temu programowi i zrobi wszystko, żeby go zrealizować zgodnie z decyzjami jakie będą podjęte. Tutaj nie znajdzie się nikt, kto by się wyłamał z szeregu, wszyscy idą razem, jedną, wielką polską, patriotyczną rodziną.
- oświadczył polityk PiS.

[fot. Marcin Dębowski]

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pis.org.pl, TVP Info

Tagi

Wczytuję komentarze...


We włoskiej Toskanii nie wyjdziesz z domu bez maseczki. Władze rozdadzą ich 10 milionów

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

W Toskanii będzie obowiązywał nakaz noszenia maseczek poza domem - ogłosił w niedzielę przewodniczący władz regionu Enrico Rossi. Zapowiedział, że wśród mieszkańców zostanie rozdanych 10 milionów maseczek, po trzy na osobę.

Rossi poinformował w mediach społecznościowych o planie wprowadzenia obowiązku noszenia maseczek. Jak dodał, władze regionu już zamówiły ponad 10 milionów maseczek, które zostaną rozesłane do władz wszystkich miast i gmin.

Poprosimy je, aby maseczki zostały rozprowadzone jak najszybciej po domach, także dzięki pomocy wolontariuszy

 - oświadczył szef władz Toskanii.

Czytam w gazetach, że zanotowano wiele niewłaściwych zachowań ze strony obywateli i że jest zbyt wiele zgromadzeń. Dlatego chcę wydać rozporządzenie, które wprowadzi obowiązek korzystania z maseczki poza domem

 - podkreślił.

Decyzję szefa władz regionu poparł burmistrz Florencji Dario Nardella.

Od niedzieli nakaz noszenia maseczek bądź zasłaniania ust i nosa szalikami lub innymi kawałkami tkanin poza domem obowiązuje w Lombardii.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts