Byli ambasadorowie piszą do Trumpa. „Wystarczy popatrzeć na to, kto podpisał ten list”

- Wystarczy popatrzeć na to, kto podpisał ten list i prześledzić życiorysy tych osób - w ten sposób w rozmowie z Dorotą Kanią list do prezydenta USA zrzeszonych w Konferencji Ambasadorów RP - skomentowała Małgorzata Gosiewska, wicemarszałek Sejmu.

facebook.com/DonaldTrump

We wtorek 23 byłych ambasadorów Polski, m.in. Ryszard Schnepf, Iwo Byczewski, Piotr Nowina-Konopka, Jerzy Maria Nowak czy Andrzej Krawczyk, zrzeszonych w Konferencji Ambasadorów RP, skierowało do prezydenta USA Donalda Trumpa list otwarty, w którym podkreślili, że przybywa on do kraju, który nie jest praworządny.

Autorzy listu napisali do Trumpa, jego "mocny głos wzywający do tolerancji i wzajemnego poszanowania, a także przestrzegania postanowień konstytucji i innych praw, może mieć znaczenie historyczne".

Wystarczy popatrzeć na to kto podpisał ten list i prześledzić życiorysy tych osób

– oceniła w programie "Dziennikarski Poker" w TV Republika Małgorzata Gosiewska.

Podkreśliła, że są to ludzie, którzy kwestionują choćby ludobójstwo w Katyniu. 

Niestety, tak przez lata wyglądał resort spraw zagranicznych. To są byli dyplomaci, którzy do niedawna reprezentowali w różnych, strategicznych miejscach państwo polskie i to jest niepokojące

– dodała. 

Małgorzata Gosiewska podkreśliła, że problem jest głębszy, ponieważ ci ludzie wychowywali sobie kolejne pokolenia kadr w Ministerstwie Spraw Zagranicznych.

Te kadry trudno zweryfikować pod kątem życiorysów, współpracy z minionym systemem, a jednak myślą podobnie i to jest problem, który przez lata drąży nasz resort. Są różne plany zmian kadrowych. Nie mniej jednak, nie jest łatwa tego typu weryfikacja. Trzeba postawić na młode pokolenie, które będziemy wychowywać w duchu patriotycznym i w przekonaniu, że mają służyć państwu polskiemu bez względu na to, która opcja rządzi 

- mówiła wicemarszałek Sejmu.

 Źródło: telewizjarepublika.pl, niezalezna.pl

 

#Donald Trump #Małgorzata Gosiewska #wicemarszałek Sejmu

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo