Mniej wypadków i ofiar śmiertelnych na drogach

/ twitter.com/MSWiA_GOV_PL

  

Odnotowujemy spadek ilości ofiar utonięć, a także ofiar śmiertelnych na drogach - powiedział dziś Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk. Poinformował też, że w trakcie ostatniego wakacyjnego weekendu o bezpieczeństwo na drogach zadba 4,5 tys. policjantów.

W trakcie konferencji w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji gen. insp. Jarosław Szymczyk zaznaczył, że policjanci ciężko pracowali przez okres wakacyjny.

"Do dnia dzisiejszego odnotowaliśmy spadek ilości ofiar utonięć, a także ofiar śmiertelnych na drogach oraz zdecydowany spadek ilości osób rannych w wypadkach drogowych"

- powiedział gen. insp. Jarosław Szymczyk.

Komendant Główny Policji zaznaczył, że w porównaniu z zeszłorocznymi statystykami wakacyjnymi "jest 14 ofiar śmiertelnych mniej na polskich drogach. To efekt tego, że każdego dnia średnio kierowaliśmy do służby około 4 tys. policjantów pionu ruchu drogowego" - powiedział Szymczyk.

Natomiast w okolice akwenów wodnych codziennie wysyłanych było średnio około 400 funkcjonariuszy, którzy czuwali nad bezpieczeństwem osób kąpiących się.

Szymczyk wspomniał też o policjantach, którzy poza służbą ratowali tonące osoby.

"Było kilka przypadków, policjantów, którzy w trakcie wypoczynku, czy to nad morzem, czy jeziorem ratowali ludzkie życie"

- powiedział. Jako przykład podał m.in. zdarzenie z udziałem policjanta z Sopotu, który na na Wyspie Sobieszewskiej uratował trójkę tonących dzieci oraz ich dziadka.

Komendant Główny Policji mówił, że funkcjonariusze od maja podejmują działania w ramach specjalnie powołanego zespołu, ukierunkowanego na poprawę bezpieczeństwa na drogach, co skutkuje, tym, że "zdarzeń drogowych i osób rannych w wypadkach jest zdecydowanie mniej".

"Ciągle definiujemy te same przyczyny wypadków. To jest nie ustąpienie pierwszeństwa i nadmierna prędkość" - stwierdził Szymczyk.

Dodał, że jeżeli chodzi o nadmierną prędkość to wzrosła ilość osób zatrzymanych. "Było to blisko 9,5 tys. takich zatrzymań. To efekt utworzenia grupy SPEED, która zajmuje się zwalczaniem piractwa" - zaznaczył komendant.

Poinformował również, że w trakcie ostatniego wakacyjnego weekendu i powrotów z urlopów, o bezpieczeństwo na drogach zadba 4,5 tys. policjantów.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Włochy: Już trzy przypadki koronawirusa

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

Do trzech wzrosła liczba osób, które zaraziły się koronawirusem na terytorium Włoch - podały media powołując się na służby medyczne w Lombardii. Władze dwóch miejscowości, gdzie mieszkali chorzy, apelują do wszystkich, by nie wychodzili z domu.

Stan alertu w Lombardii na północy kraju wywołała w nocy z czwartku na piątek informacja o tym, że w szpitalu w Codogno potwierdzono obecność groźnego wirusa u 38-latka, który zgłosił się na tamtejsze pogotowie w ciężkim stanie. Jak się okazało, nie był on w Chinach, ale zjadł kolację z kolegą, który stamtąd wrócił i nie miał żadnych objawów. Teraz także on jest zarażony. Trzecia osoba to ciężarna żona 38-latka.

[polecam:https://niezalezna.pl/311933-chiny-budza-sie-po-koronawirusie-powraca-czesc-atrakcji-turystycznych]

Według mediów ustalono, że kontakty z chorymi miało około 60 osób, w tym także personel pogotowia, gdzie zgłosił się mężczyzna. Wszyscy zostaną umieszczeni w kwarantannie i zbadani na obecność wirusa.

- To będzie obowiązkowa kwarantanna

- ogłosił premier Giuseppe Conte. Przestrzegł zarazem obywateli przed popadaniem w alarmistyczne tony i paniką.

Władze dwóch miejscowości, w których doszło do zarażenia - Castiglione d'Adda i Codogno zaapelowały do wszystkich około 20 tysięcy mieszkańców, by w ramach prewencji nie wychodzili z domu i unikali kontaktów towarzyskich.

W rzymskim miasteczku wojskowym zakończyła się kwarantanna ponad 50 Włochów, ewakuowanych z miasta Wuhan, epicentrum epidemii. W szpitalu zakaźnym w Wiecznym Mieście przebywa nadal troje zarażonych; to małżeństwo 60-letnich turystów z tego miasta i młody Włoch, który stamtąd wyjechał.

[polecam:https://niezalezna.pl/311912-linie-lotnicze-licza-straty-wszystko-przez-koronawirusa]

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts