"Osiecka" niczym "Anna German": nowy serial TVP będzie hitem?

Z tym serialem wiążę ogromne nadzieje, w pewnym sensie jest to porównywalna produkcja do hitowej „Anny German” sprzed paru lat, którą oglądało ponad 6 mln widzów - zapowiada prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski. Nowy serial TVP ma trafić na antenę w 2020 roku.

"Osiecka" wiosną 2020 r. na antenie TVP
fot. mat.pras./TVP

Choć szczegóły serii nie są jeszcze znane, wiadomo, że fabuła będzie koncentrować się na życiu i twórczości Agnieszki Osieckiej i kilku innych artystów współczesnych Osieckiej (m.in. Zbigniewa Cybulskiego, Elżbiety Czyżewskiej i Jeremiego Przybory). Autorką koncepcji serialu jest Joanna Ochnik, a za reżyserię „Osieckiej” odpowiadają Robert Gliński i Michał Rosa. Scenariusz stworzyli Maciej Karpiński i Maciej Wojtyszko. Na serial ma składać się trzynaście odcinków. Choć produkcja trafi na antenę Telewizji Polskiej dopiero wiosną 2020 r., stacja już wiąże z "Osiecką" duże oczekiwania i nadzieje:

Z tym serialem wiążę ogromne nadzieje, w pewnym sensie jest to porównywalna produkcja do hitowej „Anny German” sprzed paru lat, którą oglądało ponad 6 mln widzów

- mówi prezes  TVP Jacek Kurski.

W "Osieckiej" zagrają m.in. Magdalena Popławska, Piotr Żurawski, Maria Pakulnis, Jan Frycz, Mikołaj Roznerski i Aleksandra Konieczna.

 

Źródło: TVP, niezalezna.pl

#Anna German #TVP #serial #Osiecka

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo