Wybiórcze czytanie konstytucji

  

„Gazeta Wyborcza” urządziła narodowe czytanie konstytucji. Kogóż tam nie zaprosiła do nagrań wideo: Kwaśniewski, Komorowski, Michnik, Janda czy ks. Lemański. Twarze polityki III RP, odtrąconej cztery lata temu, która może i miałaby szansę wrócić, ale z zupełnie innym zestawem personalnym.

Elity antypisowskie wciąż nie mogą pojąć, dlaczego PiS wygrywa wybory. I dlaczego nawet takim błahym wydarzeniem jak czytanie konstytucji wzbudzają uśmiech politowania.

Może dlatego, że jednym z punktów czytanych przez polityków i twórców, jest art. 18. konstytucji głoszący wprost: „Małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, rodzina, macierzyństwo i rodzicielstwo znajdują się pod ochroną i opieką Rzeczypospolitej Polskiej”. W dobie sporu o równouprawnienie dla par homoseksualnych ustawa zasadnicza jest bronią obosieczną.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts