CBA zatrzymało byłego wiceszefa ABW. Chodzi o Zdzisława S. - esbeka i kolegę Waldemara Pawlaka

/ CBA

  

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało byłego zastępcę szefa ABW w latach 2008-13 i pięć osób w śledztwie dotyczącym fałszowania faktur za usługi doradcze. Według nieoficjalnych informacji, chodzi o Zdzisława S., który został mianowany na stanowisko zastępcy szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego z nadania Polskiego Stronnictwa Ludowego. S. już od lat 80. jest dobrym znajomym Waldemara Pawlaka. W latach 1985–1990 pracował w kontrwywiadzie Wojewódzkiego Urzędu Spraw Wewnętrznych w Radomiu. W 1990 r. został pozytywnie zweryfikowany i przyjęty do służby w Urzędzie Ochrony Państwa.

Naczelnik wydziału komunikacji społecznej Biura Temistokles Brodowski potwierdził, że funkcjonariusze gdańskiej delegatury CBA dokonali dziś zatrzymań sześciu osób. 

Oprócz byłego wiceszefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego są to trzy osoby z jego najbliższego otoczenia, prezes spółki konsultingowej i udziałowiec tej spółki.

"Agenci CBA przeszukali mieszkania zatrzymanych i miejsca, gdzie przechowywano dokumentację firmową" - powiedział Brodowski.

Z ustaleń śledczych wynika, że właścicielka warszawskiej firmy konsultingowej, współpracując z pozostałymi zatrzymanymi, poświadczała nieprawdę w wystawianych fakturach za fikcyjne usługi doradcze.

Śledczy sądzą, że fałszywe faktury miały być wystawiane za usługi doradcze na rzecz trzech spółek z Sokołowa, Starachowic i Warszawy. Miały one opiewać na blisko 300 tys. zł. Jak ustaliło CBA, przestępcze działania miały być prowadzone od lipca do grudnia 2018 r.

Zaznaczył, że postępowanie CBA prowadzi pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Lublinie, gdzie trafili zatrzymani przez CBA. Tam mają usłyszeć zarzuty.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Rzym przekłada obchody Chińskiego Nowego Roku. "Ludzie chorują i nie ma powodów do świętowania"

/ Zdjęcie ilustracyjne / fot. pixabay.com

  

Obchody powitania Chińskiego Nowego Roku w Rzymie zostały przełożone na późniejszy termin z uwagi na rozprzestrzeniający się koronawirus w Chinach. Te pierwotnie miały się odbyć 2 lutego w dzielnicy San Giovanni.

O decyzji wspólnoty chińskiej z Wiecznego Miasta poinformowała w niedzielę jej rzeczniczka Lucia King. 

Postanowiliśmy zgodnie z całą społecznością, że obchody należy przełożyć, bo ludzie chorują i nie ma powodów do świętowania

- wyjaśniła. Jak dodała King, zostanie wybrana nowa późniejsza data uroczystości przygotowanych przez mieszkających w Rzymie Chińczyków.

W związku z koronawirusem w Azji włoskie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o wzmocnieniu kontroli sanitarnych i zwiększeniu liczby personelu medycznego na lotniskach Fiumicino w Rzymie i Malpensa koło Mediolanu.

W wyniku epidemii koronawirusa w Chinach zmarło 56 osób, a na całym świecie zakażonych jest ponad 2 tys. osób, w tym głównie w mieście Wuhan w chińskiej prowincji Hubei.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts