Zrównoważony budżet nie wszystkich cieszy. Dulkiewicz już narzeka! "Czyżby deficyt wyparował?"

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział dziś, że budżet państwa na 2020 rok będzie zrównoważony, czyli bez deficytu. To historyczny moment, ale znaleźli się już pierwsi malkontenci. Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz - znana z krytycznego podejścia do rządu - nie może uwierzyć w to, co usłyszała. "Czy deficyt wyparował?" - pyta.

Aleksandra Dulkiewicz
fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

"Po raz pierwszy od początku transformacji budżet ma być bez deficytu, zrównoważony"

- oświadczył premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej po posiedzeniu rządu. Jak dodał, wydatki na służbę zdrowia przekroczą 5 proc. PKB. Natomiast wydatki na cele społeczne mają wynieść ponad 66 mld zł. Programy społeczne będą kontynuowane, a założony konserwatywny wzrost gospodarczy na przyszły rok daje - jego zdaniem - podstawy do ostrożnego optymizmu.

Ale nie wszyscy ten optymizm odczuwają.

Z szeregu wystąpiła prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, która nie dowierza w to, co zapowiedział premier. "Czyżby wyparował?" - pyta, poszukując deficytu, ale na próżno. Okazuje się, że deficytu nie będzie, a to - co mocno dziwi - wcale Aleksandry Dulkiewicz nie cieszy.

Wyznanie prezydent Gdańska mocno zdziwiło internautów, którzy dopytują, czy według niej lepszy byłby budżet z deficytem. Pojawiły się też krytyczne wpisy dotyczące... zarządzania budżetem w Gdańsku. Oj, ta lektura dla prezydent Dulkiewicz nie będzie przyjemna.

 

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

#budżet #Mateusz Morawiecki #deficyt #Aleksandra Dulkiewicz

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo