Konto na Facebooku premier założył w ubiegłym tygodniu. W swoim pierwszym wpisie zapewnił, że postara się znaleźć czas, by dzielić się z internautami tym, co myśli o przyszłości Polski.

"Kampania wyborcza to czas intensywnej, nieraz twardej, ale mam nadzieję przede wszystkim twórczej rozmowy o naszych polskich aspiracjach i oczekiwaniach. To też czas pytań, co zrobić, żeby nasza codzienność była jeszcze lepsza, a Polska była coraz lepszym miejscem do życia dla wszystkich nas i to bez względu na poglądy, miejsce zamieszkania czy wykonywany zawód" - powiedział premier Morawiecki w klipie, który pojawił się na jego koncie dziś rano.

"Chciałbym, żebyśmy spotykali się i rozmawiali twarzą w twarz w całej Polsce o najważniejszych dla nas sprawach, ale chciałbym też, żebyśmy prowadzili rzeczową dyskusję, także tu, w mediach społecznościowych. Pokażmy, że możemy rozmawiać ze sobą z klasą, z troską o Polskę, na argumenty, nie obrażając innych"

- mówił premier.

Dodał przy tym, że na Facebooku będzie informował o swoich bieżących działaniach związanych z realizacją rządowego Planu na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju oraz programu Prawa i Sprawiedliwości.

"Tutaj będziecie się mogli dowiedzieć, jaka jest moja wizja przyszłości Polski oraz jakie są moje propozycje dla Górnego Śląska - regionu, w którym ubiegam się o mandat poselski" - podkreślił.

W jesiennych wyborach parlamentarnych premier Mateusz Morawiecki wystartuje z pierwszego miejsca w okręgu katowickim. "Jedynką" listy Koalicji Obywatelskiej w tym okręgu jest wiceprzewodniczący PO Borys Budka, a liderem wspólnej listy SLD, Razem i Wiosny - Maciej Konieczny.

Wybory parlamentarne odbędą się 13 października; Polacy wybiorą na czteroletnią kadencję 460 posłów i 100 senatorów.