Kolejny głos wsparcia dla metropolity krakowskiego. „Taki system odrzuca po prostu człowieka”

"Wyrażamy stanowczy sprzeciw wobec wszelkich prób odrzucenia etyki i porządku społecznego budowanego w oparciu o prawo naturalne" - napisali członkowie Polskiego Forum Ludowo-Chrześcijańskiego "Ojcowizna", którzy składają wyrazy solidarności i poparcia dla arcybiskupa Marka Jędraszewskiego i działań metropolity krakowskiego w celu obrony Polski przed ideologiami, które w nowej narracji mają zastąpić religię czy nawet etykę.

diecezja.pl

W liście skierowanym do metropolity krakowskiego jego autorzy napisali:

"Wyrażamy stanowczy sprzeciw wobec wszelkich prób odrzucenia etyki i porządku społecznego budowanego w oparciu o prawo naturalne. Ten porządek przez radykalnych przedstawicieli środowisk liberalnych oraz lewicowych przedstawiany jest jako archaiczny przeżytek. Prawo naturalne jest porządkiem fundamentalnym, a zatem na nim wszystko jest budowane. Żaden system nie jest w stanie funkcjonować przez długi czas, odrzucając prawo naturalne. Taki system odrzuca po prostu człowieka".

Autorzy listu pragną jednocześnie przypomnieć Polakom o tym, że "mamy godność, żeby rządzić, żyć na swoim i stanowić o sobie".

"Na tym polega personalistyczny wymiar Ojcowizny. Na szacunku do drugiego człowieka oraz podejmowaniu świadomych decyzji, na braniu na siebie odpowiedzialności za to dziedzictwo duchowe, intelektualne i materialne, które zaczyna się w naszych rodzinach, a rozciąga się na cały naród. Ten właściwy wymiar stanowić będzie zabezpieczenie naszych dzieci, sąsiadów, następnych pokoleń. Jest gwarantem naszego bytu, wolności i naszej podmiotowości"

– podkreślają.

Wcześniej wyrazy poparcia dla abpa Jędraszewskiego wyrazili m.in. przewodniczący Konferencji Episkopatu Czech kard. Dominik Duka, przewodniczący Konferencji Episkopatu Węgier bp András Veres. Słowa wsparcia i solidarności skierował także watykański jałmużnik kard. Zenon Grocholewski, przewodniczący Konferencji Episkopatu Ukrainy bp Bronisław Bernacki, a także reprezentacja kombatantów zrzeszonych w Światowym Związku Żołnierzy Armii Krajowej i wspólnota franciszkanów z Niepokalanowa.

Abp Jędraszewski jest atakowany przez środowiska lewicowo-liberalne i homoseksualistów po słowach, jakie wypowiedział 1 sierpnia w bazylice Mariackiej w 75. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. Metropolita krakowski powiedział wówczas, że "czerwona zaraza już nie chodzi po naszej ziemi, ale pojawiła się nowa, neomarksistowska, chcąca opanować nasze dusze, serca i umysły. Nie czerwona, ale tęczowa".

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Polskiego Forum Ludowo-Chrześcijańskiego "Ojcowizna" #metropolita krakowski #Marek Jędraszewski

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo