Śmiechem w postkomunę

  

W postkomunistycznych mediach wciąż możemy poczytać m.in. o zamachach na demokrację i reżimie, na co większość Polaków wzrusza ramionami. Sondaże mimo gorączkowych zabiegów różnych propagandystów nie chcą spadać. Tyle pracy, tyle hejtu co dnia wylewanego pod pozorem „publicystyki”, „opinii”, niekiedy „sztuki”, a tu nic.

Tłumaczą to opowieściami o „teflonowym” PiS, którego żaden skandal się nie ima, lecz analizy, dlaczego ich wysiłki idą na marne, nie widać. A sprawa jest dość prosta i nie polega na żadnej „teflonowości”, tylko na dotrzymywaniu przez PiS umowy z Polakami. Realizacji obietnic wyborczych, a potem kolejnych przedstawianych w czasie rządów. Reagowania na nieprawidłowości i liczenie się z opinią publiczną. Ludzie to widzą, efekty dotrzymania umowy przez rządzących odczuwają na co dzień. Media postkomuny starają się nie informować o wielu działaniach rządzących, a potem wpadają we własną pułapkę niewiedzy. Dlatego nic nie rozumieją – nie mają zielonego pojęcia, ile zmieniły rządy PiS w życiu codziennym Polaków. Niech jednak w tym trwają i bredzą o reżimie, rodzącym się faszyzmie – to zmienia się w niezły kabaret. Trzeba się z nich śmiać, irytować się nie warto.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts