Gwiazdy kina - kto zarabia najwięcej?

Scarlett Johansson / youtube.com/printscreen

  

Scarlett Johansson, już drugi rok z rzędu, otwiera listę najlepiej opłacanych aktorek na świecie według Forbesa. W aktorskim show-biznesie zajmuje jednak, po siedmiu aktorach, dopiero ósme miejsce. Jej dochody, rzędu 56 milionów dolarów, plasują ją tuż za zarabiającym 57 mln dolarów Adamem Sandlerem. Z mężczyzn z kolei najwięcej zarobił Dwayne Johnson.

Aktorka zarobiła ponad 15 mln dolarów więcej niż w ubiegłym roku dzięki sukcesowi filmu „Avengers: Endgame”. Drugie miejsce wśród aktorek zajmuje Sofia Vergara, która jest drugą kobietą, która uplasowała się w pierwszej dziesiątce jeśli weźmie się pod uwagę również aktorów. Na początku minionego tygodnia Dwayne Johnson został ogłoszony najlepiej zarabiającym aktorem ostatnich 12 miesięcy, osiągając 89,4 miliona dolarów.

Wszystkich 10 najlepszych aktorek zarobiło w tym roku ponad 20 mln dolarów, w porównaniu z rokiem ubiegłym, kiedy tylko dwie najlepsze - Johansson i Angelina Jolie zarobiły tyle. Johansson ma zamiar powtórzyć swoją tytułową rolę w „Avengers Black Widow” oraz swój kasowy sukces również w przyszłym roku.

W tym roku z pierwszej dziesiątki wypadły takie aktorki jak: Mila Kunis, Julia Roberts, Cate Blanchett, Melissa McCarthy i Gal Gadot. W przeciwieństwie do listy męskich aktorów zauważalny jest brak różnorodności wśród najlepiej zarabiających kobiet. Vergara jest Kolumbijką, ale w pierwszej dziesiątce nie ma czarnych aktorek.

A to lista najlepiej opłacanych aktorek 2019 roku:

1 Scarlett Johansson - $56m
2 Sofia Vergara - $44.1
3 Reese Witherspoon - $35m
4 Nicole Kidman - $34m
5 Jennifer Aniston - $28m
6 Kaley Cuoco - $25m
7 Elisabeth Moss - $24m
8 Margot Robbie - $23.5m
9 Charlize Theron - $23m
10 Ellen Pompeo - $22m

Tymczasem wśród mężczyzn pierwsze miejsce zajmuje Dwayne Johnson - znany również jako The Rock. W zeszłym roku w pierwszej dziesiątce znalazł się George Clooney, w tym go zabrakło. Listy biorą pod uwagę ogólne zarobki celebrytów, w tym za rekomendacje marki i nie obejmują wyłącznie wpływów za granie w filmach.

W tym roku do pierwszej dziesiątki wszedł ponownie (po raz pierwszy od 2015 roku) Bradley Cooper, w dużej mierze dzięki reżyserowaniu, współtworzeniu, koprodukcji i zagraniu w nagrodzonej Oscarem „A Star Is Born”. Jest to szósty co do wielkości wynik (57 mln dolarów).

Will Smith pojawił się tylko w jednym dużym filmie w ubiegłym roku (Aladyn) i nieznacznie spadł w obecnym, a jego zarobki w wysokości 35 mln dolarów uplasowały go na 10-tym miejscu. Gwiazda Bollywood Akshay Kumar zanotował najwyższy wzrost pozycji, awansując na czwarte miejsce z zarobkami w tym roku 65 mln dolarów.

A oto lista najlepiej zarabiających aktorów w 2019 roku:

1 Dwayne Johnson - $89.4m (£73.6m)
2 Chris Hemsworth - $76.4m (£62.9m)
3 Robert Downey Jr - $66m (£54.4m)
4 Akshay Kumar - $65m (£53.5m)
5 Jackie Chan - $58m (£47.8m)
6 Bradley Cooper - $57m (£46.9m)
7 Adam Sandler - $57m (£46.9m)
8 Chris Evans - $43m (£35.4m)
9 Paul Rudd - $41m (£33.8m)

10 Will Smith - $35m (£28.8m)

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: BBC, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

"Pociąg życia" zawitał w Warszawie. Wieczór autorski Tomasza Sakiewicza połączony z charytatywną aukcją

Zdjęcie ilustracyjne / niezalezna.pl

  

O godzinie 19.00 w warszawskiej Galerii Delfiny rozpoczęło się spotkanie autorskie Tomasza Sakiewicza, twórcy książki "Pociąg życia. Bajki dla Kostka i Mateuszka". Spotkanie połączone będzie z charytatywną aukcją obrazów Darii Kubrak, ilustratorki "Pociągu życia". Dochód z licytacji przeznaczony zostanie na projekty wsparcia dla najmłodszych prowadzone przez Fundację Red is Bad.

Spotkanie autorskie poświęcone najnowszej książce Tomasza Sakiewicza - "Pociąg życia. Bajki dla Kostka i Mateuszka" - rozpoczęło się o godz.19.00 w warszawskiej Galerii Delfiny przy ul. Smulikowskiego 10. Imprezę, obok samego autora, prowadzi Aleksandra Ciejek. Po części oficjalnej spotkania zaplanowany został poczęstunek oraz rozmowy w kuluarach.

Podczas spotkania zlicytowane zostaną obrazy Darii Kubrak, która przygotowała ilustracje do "Pociągu życia". Dochód z aukcji charytatywnej przeznaczony będzie na projekty wsparcia dla najmłodszych prowadzone przez Fundację Red is Bad. O szczegółach opowiedziała Aleksandra Świkszcz, doradca zarządu fundacji.

- Fundacja od początku opiekowała się kombatantami z II wojny światowej, żołnierzami wyklętymi. Pomagamy w opiece socjalnej, zapewniamy pielęgniarki, taką całodobową opiekę. Od dwóch lat fundacja zajmuje się także dzieciakami. Mamy taką sztafetę pokoleń, abyśmy dzieci uczyli naszej historii. Możemy wiedzę przekazywać bezpośrednio od osób, które tę historię tworzyły. W tym roku ogłosiliśmy konkurs plastyczny dla dzieci z domów dziecka, przyszło do nas prawie 4,5 tysiąca prac plastycznych. Udało nam się wysłać 3200 nagród dla dzieciaków, zostało nam jeszcze 500 dzieci, które chcielibyśmy nagrodzić. Ta dzisiejsza aukcja będzie wspierała tę akcję, byśmy mogli ją zakończyć.

- podkreśliła.

- W kwestii formalnej, czy ja też mogę licytować?

- zapytał redaktor naczelny "Gazety Polskiej" Tomasz Sakiewicz".

- Jak najbardziej, każdy z państwa może. Cel jest jak najbardziej szczytny!

- usłyszał w odpowiedzi.

Później rozmawiano już z głównym bohaterem wieczoru. Jedna z bajek Tomasza Sakiewicza odpowiada na nurtujące pytanie: Skąd się biorą dzieci?

- Jedne dzieci się pojawiają w sposób oczywisty, biologiczny. Inne pojawiają się, bo je wybieramy. Jakoś chciałem to swoim dzieciom wytłumaczyć

- mówił Sakiewicz o powodach napisania tej bajki.

Mówiono nie tylko o bajkach, które Tomasz Sakiewicz napisał ostatnio, ale również o takich, które powstały w poprzednim wydaniu - dla Marysi i Alicji, córek redaktora naczelnego "Gazety Polskiej". Jedna z takich bajek to... "Paryżanka z Chin".

- Leciałem do Paryża. Nie wiedzieć czemu, Cimoszewicz zdecydował się wziąć ekipę "Gazety Polskiej" na pokład, chyba do czegoś było to potrzebne, że jest taki europejski. Zabrał nas na jakieś negocjacje unijne, to był 2003 rok. Powiedziałem dzieciom, że lecę i pytałem moich córek, co by chciały, żebym przywiózł im z podróży. Jedna mówi: przywieź bajkę, taką z Paryża. A druga mówi: a mi taką z Chin. I myślałem, jak to pogodzić i napisałem "Paryżankę z Chin"

- opowiadał dziennikarz.

- Pierwsze bajki powstawały w ten sposób, że swoim córkom coś chciałem opowiedzieć i one podrzucały pomysły (...) Bajki wcześniej opowiadałem, później stwierdziłem, żeby to zapisać. Ktoś z redakcji spojrzał i powiedział, że warto by było to wydać. Generalnie byłem przeciw, z pół roku się opierałem

- mówił Sakiewicz. Jego decyzję zmienił kolega, który zgłosił się, że posiada małe wydawnictwo i jest w stanie pomóc przy wydawaniu książek. To był strzał w dziesiątkę i w ten sposób tysiące dzieci słucha dziś bajek Tomasza Sakiewicza.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl