Jednym z głównych punktów programu święta "Wdzięczni Polskiej Wsi" było przemówienie premiera Mateusza Morawieckiego. Tysiące uczestników imprezy wysłuchało ważnych słów.

Szef rządu mówił, że koniec kadencji jest czasem na podsumowanie, jak czas po żniwach, gdy prezentuje się plony. Oświadczył, że rząd wywiązał się z głównego zobowiązania - zmiany życia polskich rodzin i 500+ - z nawiązką, bo "jest również 500++ dla pierwszego dziecka". Padła też deklaracja pomocy rolnikom.

"Przyjaciół poznaje się w biedzie i polskie państwo musi w biedzie pomagać rolnikowi. Dlatego zdecydowaliśmy się o dopłacie do hektara, w przypadku gdy straty są wyższe niż 70 procent. Ponad 1000 złotych! Polskie państwo nie zostawi rolników w potrzebie"

- zapewnił premier Mateusz Morawiecki.

"Dzisiaj chcemy poprzez nasze działania doprowadzić do wsi, która będzie nowoczesna, która nie będzie piątym kołem, nie będzie zawadzała, tylko będzie dumą polskiej gospodarki. Dbałość o polską wieś jest polskim interesem narodowym"

- dodał.

Premier powiedział również, do czego polski rząd dąży przez ostatnie cztery lata.

"Nie chcemy importu zachodnich ideologii, rewolucji obyczajowych. Chcemy, by nasze produkty znalazły się na zachodnich stołach!"

- zaznaczył.