Donald Trump przyleci do Polski. Poznaliśmy szczegóły wizyty prezydenta USA. W planach ważne rozmowy!

Donald Trump / Filip Blazejowski/Gazeta Polska

  

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump przyleci do Polski na uroczystości 80. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. Szef gabinetu prezydenta RP zdradził, jak będzie wyglądać wizyta amerykańskiego przywódcy. W planach są m.in. ważne rozmowy i spotkanie z dziennikarzami.

Na briefingu prasowym Krzysztof Szczerski powiedział, że prezydent USA Donald Trump przyleci do Warszawy 31 sierpnia wieczorem, a opuści Warszawę wczesnym popołudniem 2 września.

2 września - poinformował Szczerski - w ramach rozmów dwustronnych prezydent Trump będzie gościem w Pałacu Prezydenckim, odbędą się rozmowy w cztery oczy prezydentów Polski i USA oraz rozmowy plenarne delegacji. Delegacja amerykańska zostanie podjęta też lunchem przez prezydenta Dudę.

Po lunchu obaj prezydenci spotkają się z dziennikarzami. Jak poinformował, po spotkaniu z prezydentem Dudą, prezydent Trump spotka się też z premierem Mateuszem Morawieckim oraz przedstawicielami rządu.

"To domknie program tej wizyty w Polsce"

- dodał Szczerski.

Zaznaczył, że ten program będzie jeszcze akceptowany przez obu prezydentów.

Podczas wizyty w Warszawie prezydentowi Trumpowi będzie towarzyszyć żona Melania.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Polak skazany za materiały terrorystyczne

zdjęcie ilustracyjne / qimono CC0

  

18-letni Jacek T., Polak mieszkający w High Wycombe pod Londynem, został dziś skazany na cztery lata więzienia za posiadanie materiałów mogących służyć do przeprowadzenia zamachów terrorystycznych.

Jacek T. przyznał się do 10 zarzutów zbierania informacji o charakterze terrorystycznym. Podczas jego aresztowania w lutym na lotnisku w Luton, detektywi znaleźli przy nim „ogromne ilości” dokumentów, w tym instrukcje, jak samodzielnie robić ładunki wybuchowe i broń palną oraz teksty wychwalające Adolfa Hitlera i treści satanistyczne.

W swoim telefonie miał także zdjęcia z innym Polakiem mieszkającym w Wielkiej Brytanii, 18-letnim Oskarem D.-K., który w czerwcu został skazany na 18 miesięcy więzienia za wzywanie do zabicia księcia Harry'ego.

- Obsesja T. na punkcie neonazizmu, terroryzmu i uzbrojenia nie była niewinną ciekawością. Instrukcje zebrane przez T. mogły zapewnić każdemu, kto by miał odpowiednie materiały, wystarczające wskazówki do zrobienia materiałów wybuchowych i broni palnej mogącej spowodować śmierć bądź poważne obrażenia

- oświadczył Richard Smith, szef wydziału antyterrorystycznego londyńskiej policji.

Sędzia Anuja Dhir określiła T. jako osobę mającą „skrajnie prawicowe, ekstremistyczne poglądy” i „przestępcę szczególnie niebezpiecznego”. Podkreśliła także jego szczególne zainteresowanie bronią palną i materiałami wybuchowymi.

W trakcie procesu przytoczono treść notatek, które oskarżony robił w areszcie. Napisał on m.in.: „Wypełnijmy nasze serca terrorem, a ulice Londynu zalejmy krwią”. W innym dokumencie określił siebie jako „najbardziej radyklanego nazistę”, a na nagraniu na poczcie głosowej mówił, że jego „marzeniem” jest przeprowadzenie ataku terrorystycznego.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl