Przez te cztery lata wydarzyło się bardzo wiele dobrego dla Polski i wiele dobrego dla naszego regionu. Ale nie zawsze to wszystko było takie proste, czasami były też sytuacje dramatyczne, były sytuacje trudne, jak chociażby kwestie związane z nawałnicami sprzed dwóch lat kiedy część województwa została wręcz spustoszona przez kataklizm i wtedy można było liczyć na polski rząd. Mieszkańcy regionu mogli na polski rząd liczyć. To rząd, wszyscy premierzy, ministrowie pomagali, wspierali poszły tutaj ogromne pieniądze i zresztą do tej pory płyną

- mówił Latos.

Latos dziękował też za wszystkie programy, które były realizowane przez cztery lata. Wymienił m.in. programy socjalne i te kierowane do ludzi młodych, przedsiębiorców, budowę dróg lokalnych. Mówił, że dzięki mądrej polityce gospodarczej i dobrym decyzjom można było znaleźć pieniądze na te zadania.

Stwierdził, że zestawienie dwóch faktów pozwala zobaczyć na czym polega troska dobrego gospodarza o Polskę. Kiedy w Bydgoszczy za poprzedniej władzy upadły zakłady chemiczne Zachem - mówił Latos - nikt się tym nie zainteresował, a kiedy w potrzebie znalazła się Pesa obecnie rządzący przyszli z pomocą.

"Niech ten dobry czas dla Polski trwa, bo to naprawdę były znakomite cztery lata. Wierzę głęboko, że mieszkańcy Polski docenią ludzi pracowitych, którym można zaufać"

- dodał.