Rosyjski gwiazdor hokeja - Jewgienij Kuzniecow zdyskwalifikowany

  

Rosyjski hokeista, brązowy medalista tegorocznych mistrzostw świata Jewgienij Kuzniecow został zdyskwalifikowany na cztery lata za stosowanie dopingu - poinformowała Międzynarodowa Federacja Hokeja na Lodzie (IIHF).

W wyniku testu przeprowadzonego 26 maja w czasie mistrzostw świata zorganizowanych przez Słowację, w organizmie 27-letniego Rosjanina wykryta została kokaina. Przez dyskwalifikację sportowiec nie wystąpi w 24. Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w 2022 roku.

W maju do sieci wyciekło nagranie z hotelowego pokoju. Na filmie widać hokeistę, biały proszek na stole i zwinięty banknot. Kuzniecow zaprzeczał wówczas, twierdząc, że to nie były narkotyki.

Kuzniecow oprócz brązu za tegoroczne MŚ ma ponadto w kolekcji złote medale czempionatu globu (2012 i 2014) oraz dwa brązowe (2016 i 2017).

Rosjanin może mimo kary nadal występować nadal w klubie amerykańsko-kanadyjskiej zawodowej ligi NHL Washington Capitals. Gra w nim nieprzerwanie od sezonu 2013/2014 i w 2018 roku zdobył Puchar Stanleya. W drużynie ze stolicy rozegrał w sezonie zasadniczym 416 meczów, zdobywając 337 punktów za 101 goli i 236 asyst. W 70 meczach w fazie play off Kuzniecow uzyskał 57 punktów (24 bramki i 33 asysty).

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wspólny klub opozycji w Senacie jest możliwy? Senator PSL:" Musiałby mieć formułę federacyjną

Jan Filip Libicki / The Chancellery of the Senate of the Republic of Poland [CC BY-SA 3.0 pl (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en)]

  

Senator PSL Jan Filip Libicki zdradził, że nie "trudno powiedzieć, czy powstanie wspólny klub opozycji w Senacie". - Nawet jeżeli byłoby powołanie wspólnego klubu w Senacie, to ten klub z natury musiałby mieć formułę bardziej federacyjną - ocenił. Jak dodał, sam nie miałby problemów z funkcjonowaniem w takim klubie, jeśli szanowana będzie jego wolność światopoglądowa. Jeśli znajdziemy taką formułę, możemy rozmawiać - podkreślił.

O to, czy planowane jest powołanie wspólnego klubu zjednoczonej opozycji w Senacie, Libicki został zapytany na antenie PR24 w rozmowie z Michałem Rachoniem.

Trudno powiedzieć. Nawet jeżeli byłoby powołanie wspólnego klubu w Senacie, to ten klub z natury musiałby mieć formułę bardziej federacyjną

- ocenił polityk, podkreślając, że senatorowie z różnych ugrupowań chcieliby zachować swoją tożsamość. "Jeżeli udałoby się znaleźć taką formułę, która tę tożsamość zachowuje i respektuje, to wtedy możemy rozmawiać" - dodał.

Podkreślił, że sam ma już za sobą bogate doświadczenie partyjne.

W związku z tym mam pewną praktykę w byciu w szerokich klubach, gdzie są także osoby, z którymi się bardzo mocno różnię. Jak do tej pory udawało mi się funkcjonować, oczywiście do momentu, kiedy szanuje się moją autonomię

- mówił. "Ja bym nie miał kłopotów w funkcjonowaniu w takim klubie, oczywiście, o ile ta moja wolność światopoglądowa będzie szanowana" - podkreślił Libicki.

Jak poinformowała PKW, w niedzielnych wyborach do Sejmu PiS uzyskał 43,59 proc. i 235 mandatów, Koalicja Obywatelska - 27,40 proc. i 134 mandaty, SLD - 12,56 proc. i 49 mandatów, PSL - 8,55 proc. i 30 mandatów, a Konfederacja - 6,81 proc. i 11 mandatów. 1 mandat przypadł Mniejszości Niemieckiej. W wyborach do Senatu kandydaci popierani przez opozycję zdobyli większość - 51 mandatów.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl