Co było przyczyną śmierci Piotra Woźniaka-Staraka? Nieoficjalne informacje

Piotr Woźniak-Starak / youtube.com/print screen

  

Służby, które od niedzieli poszukiwały zaginionego 39-letniego producenta filmowego Piotra Woźniaka-Staraka, w czwartek odnalazły ciało mężczyzny. "Potwierdziły się najgorsze obawy" - pisał na Twitterze Jarosław Zieliński, wiceszef MSWiA. Co było przyczyną śmierci? „Prawdopodobnie utonięcie” – pisze „Fakt”.

Z soboty na niedzielę nad ranem na Kisajnie odnaleziono dryfującą motorówkę, na pokładzie której nikogo nie było. Po wszczęciu poszukiwań osób, które płynęły motorówką, natrafiono na brzegu na 27-letnią kobietę. Z jej relacji wynikało, że płynęła łodzią z 39-letnim mężczyzną i podczas manewru skręcania obydwoje wypadli do wody. Kobieta zdołała dopłynąć sama do brzegu.

Od niedzieli powierzchnię, dno i brzegi jeziora przeszukiwali m.in. policyjni wodniacy, straż pożarna, ratownicy MOPR i WOPR z Gdyni - wyposażeni w specjalistyczny sprzęt, w tym sonary i robota do prac pod wodą. W akcji bierze także udział m.in Grupa Specjalna Płetwonurków RP.

W poniedziałek prokuratura potwierdziła, że osobą poszukiwaną na jez. Kisajno jest producent filmowy Piotr Woźniak-Starak.

- Identyfikacja potwierdziła, że w jeziorze Kisajno znaleziono ciało mężczyzny, który 18 sierpnia uczestniczył w wypadku i co do którego Prokuratura Rejonowa w Giżycku prowadzi śledztwo

- informowała prokuratura.

Prawdopodobnie bezpośrednią przyczyną śmierci Woźniaka-Staraka było utonięcie” – podaje „Fakt”. Tabloid dodaje, że informacje posiada z nieoficjalnych źródeł.

Jak się dowiadujemy z publikacji, pytanie, czy Piotr Woźniak-Starak był przytomny tuż po wypadnięciu z łodzi wciąż jest otwarte.

„Czy będąc już w wodzie nie doznał jakiegoś urazu? Na odpowiedź jeszcze za wcześnie. Poznamy ją po sekcji zwłok” – czytamy.

Ciało Woźniaka-Staraka – według nieoficjalnych informacji – ma zostać zbadane w zakładzie medycyny sądowej w Białymstoku, a nie w Olsztynie, jak zakładano.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,fakt.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Kilometrowe kolejki po... maski ochronne! To efekt koronawirusa

Zdjęcie ilustracyjne / screen z twitter.com

  

Koronawirus spowodował, że wzrosło zapotrzebowanie dotyczące masek na twarz. W sieci pojawiło się nagranie z kilkukilometrowej kolejki w Korei Południowej. Eksperci przypominają: maska nie chroni przed koronawirusem, jeżeli nie stosujemy innych metod zapobiegania zakażeniu!

Zdjęcia z drona zostały zrobione dwa dni temu w jednym z południowokoreańskich miast. Widzimy, jak ogromna kolejka ustawiła się po maseczki na twarz. Wraz z wybuchem koronawirusa w wielu krajach pojawił się poważny problem z dostępnością masek. Ludzie uważają je za artykuł pierwszej potrzeby. 

Tymczasem, jak informuje Światowa Organizacja Zdrowia:

Noszenie ochronnej maski typu chirurgicznego ma sens tylko wówczas, gdy opiekujemy się chorym, sami jesteśmy zakażeni koronawirusem 2019-nCoV albo podejrzewamy u siebie zakażenie. Maski są skuteczne tylko w połączeniu z innymi środkami ochronnymi, zwłaszcza myciem rąk.

Choroba zakaźna COVID-19, wywołana przez koronawirusa SARS-CoV-2, wybuchła w grudniu w Wuhanie w środkowych Chinach. Zgodnie z ostatnim raportem WHO do 25 lutego na świecie potwierdzono ponad 80 tys. przypadków zarażeń koronawirusem. W Chinach potwierdzono ponad 77 tys. zarażeń i zanotowano ponad 2,6 tys. ofiar śmiertelnych. Poza Państwem Środka potwierdzono ponad 2,2 tys. przypadków zachorowań w 24 państwach, m.in. w Iranie, Włoszech, Niemczech i we Francji. Poza Chinami wirus spowodował 33 zgony
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts