Dziś w Toruniu rozpoczęła się inauguracyjna okręgowa konwencja regionalna Prawa i Sprawiedliwości.

Jest to dobry czas dla Polski, mimo, ze różni komentatorzy, zwłaszcza ze strony opozycji wskazują na czynnik włącznie koniunktury, pokazując, że ona jest zasługą wzrostu gospodarczego, a teraz zbliżająca się zagraniczna dekoniunktura będzie powodowała problemy

- powiedział Mateusz Morawiecki.

Zwrócił uwagę, że zagraniczna prasa pisze o małym cudzie gospodarczym w Polsce, „o cudzie pod rządami Prawa i Sprawiedliwości”.

- Trzeba sobie jasno powiedzieć, że w czasach zmiennej pogody gospodarczej ważne jest, kto ma jakie umiejętności w zarządzaniu gospodarką, kto ma jakie umiejętności w zarządzaniu sprawami finansowymi, budżetowymi. I tutaj ku zdumieniu całej opozycji, komentatorów gospodarczych z ostatnich lat, jesteśmy w okresie wyjątkowej równowagi, równowagi, która jest dostrzegana, przez Komisję Europejską i analityków z całego świata. Pogoda może być zmienna, wiatry są różne, ale każdy doświadczony żeglarz wie, że właśnie od jakości łodzi, żagli, załogi zależy przede wszystkim to jak przez te zmienne warunki pogodowe będziemy mogli przejść – mówił.