British Airways. Szykuje się strajk pilotów

Zdjęcie ilustracyjne / fot. pixabay.com

  

Piloci British Airways zamierzają strajkować przez trzy dni we wrześniu - 9., 10. i 27. dnia miesiąca. Poinformował o tym związek zawodowy pilotów brytyjskich linii lotniczych. W zeszłym miesiącu zdecydowana większość pilotów British Airways opowiedziała się za akcją strajkową w sporze płacowym.

Związek napisał w wydanym w piątek oświadczeniu, że powiadomił British Airways, iż wezwie swych członków do strajku we wrześniu. Podkreślono, że oferta płacowa złożona przez British Airways nie zostanie zaaprobowana przez większość pilotów.

Linie British Airways uznały, że akcja strajkowa jest nieuzasadniona, twierdząc, że ich oferta płacowa jest godziwa, i ostrzegając, że strajki naraziłyby na kłopoty dziesiątki tysięcy pasażerów.

Poinformowano, że wprowadzane są zmiany do rozkładu lotów.

"Uczynimy wszystko, co w naszej mocy, by umożliwić podróże tak wielu ludziom, jak to będzie możliwe"

- napisano w oświadczeniu, zastrzegając jednak, że "jest prawdopodobne, iż wielu pasażerów nie będzie się mogło udać w podróż".

Zapewniono, że pasażerom, których loty zostaną odwołane, oferowany będzie zwrot pieniędzy za bilety bądź zmiana rezerwacji. Rozważany jest też leasing samolotów i załóg innych linii.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Ponad 4 mln wniosków o świadczenie 500+

/ pixabay.com /Creative Commons CC0/PhotoMIX-Company

  

- Od 1 lipca rodzice złożyli łącznie 4,2 mln wniosków o świadczenie wychowawcze w ramach programu "Rodzina 500 plus" – poinformowała minister rodziny, pracy i polityki społecznej, Bożena Borys-Szopa. Minister zaznaczyła, że złożenie wniosku do końca września gwarantuje wypłatę świadczenia z wyrównaniem od lipca.

Minister rodziny przypomniała, że po rozszerzeniu formuły programu "Rodzina 500 plus" ze wsparcia może skorzystać ok. 6,8 mln dzieci.

"Do 13 września 5,962 mln dzieci z całej Polski otrzymało już środki z programu >>Rodzina 500 plus<<. Nasze szacunki wskazują, że docelowo uprawnionych do tego świadczenia jest aż 6,8 mln dzieci. Przypomnę, że przed rozszerzeniem programu na każde dziecko, uprawnionych do świadczenia było 3,6 mln dzieci"

- wskazała Borys-Szopa.

Poinformowała, że w ciągu dwóch i pół miesiąca od wejścia programu w nowej, rozszerzonej formule rodzice złożyli łącznie 4,2 mln wniosków o świadczenie wychowawcze.

"To fantastyczny wynik"

- oceniła.

Dodała, że od początku trwania programu, czyli od kwietnia 2016 roku do połowy września 2019, do rodzin trafiło już blisko 80 mld zł.

Szefowa MRPiPS zaapelowała do tych, którzy jeszcze nie złożyli wniosku o świadczenie, by zrobili to w ciągu najbliższego tygodnia.

"Tylko złożenie wniosku do końca września gwarantuje wypłatę świadczenia z wyrównaniem od lipca. Jeśli wniosek zostanie złożony po 30 września, świadczenie będzie przysługiwać od miesiąca złożenia wniosku, a pieniądze za poprzednie miesiące zwyczajnie przepadną"

- zaznaczyła minister rodziny.

Program "Rodzina 500 plus" w nowej odsłonie zakłada przyznanie świadczenia wszystkim dzieciom do 18 lat, bez względu na dochód osiągany przez rodzinę. Osoby, które mają przyznane do 30 września br. świadczenie wychowawcze na drugie i kolejne dzieci, składają jeden wspólny wniosek o ustalenie prawa do świadczenia na wszystkie dzieci.

Od początku lipca wnioski o świadczenie można składać drogą elektroniczną: za pośrednictwem kanałów bankowości elektronicznej, portalu Emp@tia oraz platformy usług elektronicznych ZUS. Od 1 sierpnia jest to możliwe także drogą tradycyjną, w formie papierowej.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl