Straż pożarna, policja... Czujny sąsiad zapewnił 26-latkowi niecodzienną pobudkę

/ SarahRichterArt

  

Kiedy 26-letni mieszkaniec Wyr (Śląskie) otworzył w piątek rano zaspane oczy, zobaczył nad głową grupkę strażaków i policjantów. Niecodzienną pobudkę zawdzięcza troskliwemu sąsiadowi.

Kilkanaście minut po godzinie 6 do dyżurnego mikołowskiej komendy trafiło zgłoszenie, że w jednym z mieszkań budynku wielorodzinnego w Wyrach od dłuższego czasu dzwoni budzik. Zgłaszający obawiał się, że coś złego mogło się stać u sąsiadów. Na miejsce zostały skierowane patrol policji i straż pożarna.

Ani budzik, ani telefony od zaniepokojonego sąsiada, ani nawet walenie w drzwi przez funkcjonariuszy nie zakłóciły mocnego snu 26-latka. W końcu strażacy dostali się do jego mieszkania na drugim piętrze przez okno. Kiedy wreszcie wraz z policjantami udało im się obudzić mężczyznę, zdziwiony wyznał, że nic nie słyszał.

Policjanci chwalą postawę sąsiada, podkreślając, że dobrze świadczy o ludzkiej wrażliwości i braku obojętności na niepokojące sygnały.

"W wielu przypadkach taka właśnie czujność sąsiadów może ocalić czyjeś życie lub zdrowie"

– zaznaczają policjanci.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Trwa pierwsze posiedzenie rządu

Premier Mateusz Morawiecki / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Po południu rozpoczęło się pierwsze posiedzenie nowego rządu Mateusza Morawieckiego, który dziś powołał prezydent Andrzej Duda. Rząd będzie liczył 20 resortów, wicepremierami pozostali Piotr Gliński, Jarosław Gowin i Jacek Sasin.

[polecam:https://niezalezna.pl/297432-prezydent-powolal-nowy-rzad-mateusza-morawieckiego-ministrowie-zlozyli-slubowanie]

Jak powiedział PAP rzecznik rządu Piotr Müller pierwsze posiedzenie Rady Ministrów będzie miało charakter inauguracyjny. "Będzie to po prostu dyskusja w zamkniętym gronie Rady Ministrów o planach rządu na tę kadencję" - zapowiedział.

W nowym rządzie nie będzie Ministerstwa Energii oraz Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju. Powstanie natomiast Ministerstwo Rozwoju, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Ministerstwo Aktywów Państwowych. Z dotychczasowego resortu środowiska zostaną wydzielone dwa osobne: Ministerstwo Środowiska oraz Ministerstwo Klimatu.

Szef rządu tymczasowo pokieruje również Ministerstwem Sportu. Rzecznik rządu powiedział PAP, że obecnie ciągle trwają rozmowy z dwoma kandydatami na temat objęcia resortu sportu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl