Japońska dominacja i dobry występ Polaków w Hakubie

/ pzn

  

Paweł Wąsek zajął czwarte miejsce w zawodach Letniej Grand Prix w skokach narciarskich w japońskiej Hakubie. Triumfował reprezentant gospodarzy Ryoyu Kobayashi. Liderem cyklu pozostał Słoweniec Timi Zajc, który w Japonii nie wystąpił. Polaków na zawodach reprezentowali skoczkowie kadry B, którzy zanotowali dobry występ.

Pierwsza część konkursu na obiekcie HS131 w Hakubie należała do późniejszego triumfatora, który uzyskał odległość 129 m. O dwa metry dalej, ale w nieco gorszym stylu, skoczyli rodak Kobayashiego, Yukiyi Sato, który w poprzednich zawodach w Zakopanem był drugi oraz Rosjanin Jewgienij Klimow. Plasujący się za nimi kolejny Japończyk Keiichi Sato lądował na 127,5 m.

Kobayashi, zdobywca Kryształowej Kuli w sezonie 2018/2019 poprawił się w finale o 3,5 m natomiast Klimow został zdyskwalifikowany i przesunięty na 30. miejsce. Wąsek skoczył w drugiej serii 7,5 m dalej, co zagwarantowało mu wysoką - czwartą - lokatę końcową. Aż o dziesięć metrów poprawił się Zniszczoł, a Murańka o siedem.

Drugie i trzecie miejsce w zawodach także przypadły Japończykom; Yukiyi Sato i Keiichi Sato. Siódmy był czterokrotny mistrz olimpijski Szwajcar Simon Ammann. Na 11. miejscu wspólnie Japończykiem Yukenem Iwasą sklasyfikowany został Aleksander Zniszczoł, a Klemens Murańka na 22.

Kacper Juroszek (WSS Wisła, skok 108,5 i nota 92,5) i Andrzej Stękała (AZS Zakopane, 108,5 92,5 pkt) nie zakwalifikowali się do serii finałowej. Cała piątka biało-czerwonych to zawodnicy kadry B.

Japonia jest liderem Letniego Pucharu Narodów, Polska na drugim miejscu

W sobotę w Hakubie drugi konkurs cyklu.

Wyniki Letniej GP w Hakubie:

 1. Ryoyu Kobayashi (Japonia)     249,9 (129,0/132,5)
2. Yukiya Sato (Japonia)         282,1 (131,0/134,0)
3. Keiichi Sato (Japonia)        265,1 (127,5/123,0)
4. Paweł Wąsek (Polska)          247,7 (116,5/124,0)
5. Daiki Ito (Japonia)           245,3 (122,5/117,5)
6. Naoki Nakamura (Japonia)      244,5 (130,0/113,5)
...
11. Aleksander Zniszczoł (Polska) 237,9 (116,0/126,0)
21. Klemens Murańka (Polska)      226,1 (114,0/121,0)
35. Andrzej Stękała (Polska)       95,2 (108,5)
37. Kacper Juroszek (Polska)       92,5 (108,5)  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Napad na czeczeńskiego blogera w Polsce. „Krwawą zemstę” obiecał mu człowiek Kadyrowa

/ ABU-SADDAM SHISHANI / YouTube

  

Czeczeński bloger Tumso Abdurachmanow został przewieziony do szpitala po ataku sprawcy, który dostał się do jego mieszkania. Czeczen mieszka w Polsce, gdzie stara się o azyl polityczny.

Popularność blogera gwałtownie wzrosła po tym jak zaczął publicznie debatować z czeczeńskimi urzędnikami. Po jednym z takich sporów z przewodniczącym parlamentu Czeczenii Magomedem Daudowym jeden z bliskich współpracowników prezydenta republiki Ramzana Kadyrowa zapowiedział „krwawą zemstę”, podaje portal kavkaz-uzel.eu.

Do ataku doszło w środę po południu. Napastnik dostał się do mieszkania blogera, kiedy ten spał, i próbował zabić go młotkiem, podaje portal czeczeńskiego stowarzyszenia Vayfond.

W trakcie walki z napastnikiem Abdurachmanowi udało się rozbroić domniemanego zabójcę i wezwać policję.

Portal opublikował nagranie, które zrobił sam bloger. Widać na nim, jak Czeczen rozmawia z człowiekiem, który leży na podłodze we krwi.

Na pytanie – kto go przysłał, człowiek który nazwał siebie Rusłan, odpowiada, że został wysłany przez Abdurachmana z Groznego, a on sam przyleciał z Moskwy. Bloger pyta, jak znalazł jego adres. – Podali mi - odpowiada napastnik.

Jak stwierdza napastnik, nie chciał on zabić blogera, leczy tylko go postraszyć. - Przyszedłeś tu z tym młotkiem, żeby mnie postraszyć? - pyta Abdurachmanow, pokazując młotek. Atakujący odpowiada twierdząco i wyjaśnia, jak dostał się do mieszkania blogera: „Zapukałem i powiedziałem, że policja”.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalena.pl, newsru.com,

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts