Posłowie PO-KO na tropie. Żądają księgi wejść i wyjść z Ministerstwa Sprawiedliwości

interwencja posłów PO-KO w Ministerstwie Sprawiedliwości / twitter.com/ArkadiuszMyrcha

  

Posłowie PO-KO Mariusz Witczak, Joanna Augustynowska i Arkadiusz Myrcha, weszli dziś do resortu sprawiedliwości w ramach kontroli poselskiej. Podkreślili, że domagają się pełnego wglądu w dokumentację znajdującą się w resorcie. „Dymisja Łukasza Piebiaka nie kończy sprawy dyskredytowania niektórych sędziów; ta afera musi być precyzyjnie wyjaśniona” - mówili politycy opozycji.

Ta afera musi być bardzo precyzyjnie wyjaśniona i będziemy bardzo precyzyjnie każdą kwestię badać i analizować.
- oświadczył poseł PO Mariusz Witczak.

Przekonywał, że w sprawie hejtu wobec niektórych sędziów zostały złamane przepisy dotyczące ochrony danych osobowych, przepisy Kodeksu karnego m.in. W sprawie „przekroczenia uprawnień, nękania, siania nienawiści”.

To sytuacja absolutnie skandaliczna. Afera związana z próbą dyskredytowania przy pomocy aparatu państwa niepokornych sędziów, próba zniszczenia ich życia osobistego przypomina nam najmroczniejsze czasy lat 50.
- powiedział Witczak dodając, że „takie zjawiska nie mogą być tolerowane w demokratycznym państwie, prawa które jest członkiem UE”.

Zapowiedział, że posłowie PO będę „bardzo precyzyjnie sprawdzać dokumenty dotyczące tej afery”, a jeszcze dziś spotkają się z wiceministrem Wójcikiem, z którym chcą rozmawiać m.in. o budżecie MS, o wydatkach tego resortu.

Z kolei Arkadiusz Myrcha oświadczył, że posłowie opozycji „domagają się pełnego wglądu w dokumentację” znajdującą się w resorcie sprawiedliwości. Co dokładnie chcą sprawdzać? Domagają się m.in. informacji o księdze wejść i wyjść, o tym, czy Piebiak już po swej dymisji mógł używać jeszcze służbowego telefonu i komputera oraz informacji o umowach cywilno-prawnych.

Poseł Arkadiusz Myrcha efekty swojej „interwencji” skrupulatnie relacjonował na Twitterze.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Chińscy komuniści zakłamują aktualną sytuację? „Na całym świecie widzimy ich mocną propagandę”

/ zdjęcie ilustracyjne / pixabay/@Engin_Akyurt

  

W Chinach i na całym świecie widzimy bardzo mocną chińska propagandę, wręcz wojnę dezinformacyjną, starająca się przekonać, także nas w Europie, że władze chińskie radzą sobie z wirusem, że jest on pod kontrolą, a liczba zachorowań maleje - oceniła dziś korespondentka polskich mediów w Azji Hanna Shen.

- Dane przekazywane przez rząd chiński trudno uznać za wiarygodne - powiedziała na antenie Polskiego Radia 24 w rozmowie z red. Michałem Rachoniem.

- USA starają się namówić Chiny do wpuszczenia innych, niezależnych ekspertów by przyjrzeli się sytuacji na miejscu, także w Wuhan, w tym wpuszczenia ich do sławetnego laboratorium biologicznego, o którym mówi się, że jest możliwym źródłem powstania wirusa

- wskazała.

[polecam:https://niezalezna.pl/312699-chiny-odczuly-epidemie-koronawirusa-wladze-kraju-apeluja-o-powrot-do-pracy]

Podkreśliła, że nadal nie wiemy jaka jest prawdziwa liczb zakażonych koronawirusem i ofiar śmiertelnych w Chinach. - Nie wiemy, jakie jest źródło choroby (..) Wprawdzie Chiny odwiedzili przedstawiciele WHO, ale ta organizacja jest w dużym stopniu jest kontrolowana przez Pekin i mówi tekstem pisanym przez komunistyczne władze - oceniła.

[polecam:https://niezalezna.pl/312467-koronawirus-chiny-zakaz-konsumpcji-dzikich-zwierzat]

Shen przypomniała, że „przez półtora miesiąca władze (Chin - red.) milczały o rozwoju tego wirusa, nie informowały ani swoich własnych obywateli, ani świata”.

Choroba zakaźna COVID-19, wywołana przez koronawirusa SARS-CoV-2, wybuchła w grudniu w mieście Wuhan w środkowych Chinach. Zgodnie z ostatnim raportem WHO z 24 lutego na świecie potwierdzono blisko 80 tys. przypadków zarażeń koronawirusem. W Chinach potwierdzono ponad 77 tys. zarażeń i zanotowano ponad 2,5 tys. ofiar śmiertelnych. Poza Państwem Środka potwierdzono ponad 2 tys. przypadków zachorowań w 29 państwach, m.in. w Iranie, Włoszech, Niemczech i we Francji. Poza Chinami wirus spowodował 23 zgony.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Polskie Radio 24, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts