Ustępujący szef NIK z poparciem dawnych kolegów z PO? Schetyna: „Za dobrze go znam”

Krzysztof Kwiatkowski / fot. Jan Sroda/Gazeta Polska

  

W środę ustępujący prezes Najwyższej Izby Kontroli, Krzysztof Kwiatkowski, zapowiedział, że wystartuje jako kandydat niezależny w wyborach do Senatu w okręgu łódzkim. Okazuje się, że w swoim wyborczym starcie może liczyć na poparcie Platformy Obywatelskiej - a na pewno - Grzegorza Schetyny. Lider PO w TOK FM zapowiedział, że nie ma zamiaru walczyć z Kwiatkowskim. - Za dobrze go znam - stwierdził.

Krzysztof Kwiatkowski w poniedziałek złożył rezygnację z funkcji prezesa NIK. Jak tłumaczył, powodem była decyzja o starcie w wyborach parlamentarnych, którą oficjalnie ogłosił w środę. Kwiatkowski zamierza wystartować w wyborach do Senatu RP jako kandydat niezależny. 

- Będę startował do Senatu, do tego miejsca, w którym jest większa szansa na to, że ponad podziałami politycznymi uda się realizować dobre inicjatywy na rzecz mieszkańców Łodzi i województwa łódzkiego. Podjąłem także decyzję, że będę startował jako kandydat niezależny, kandydat łodzian. Kandydat, który rejestrując się nie wspiera się szyldem partyjnym, tylko zaufaniem mieszkańców

- ogłosił Krzysztof Kwiatkowski.

Okazuje się, że Kwiatkowski może liczyć w wyborczych zmaganiach na poparcie dawnych kolegów z Platformy Obywatelskiej. Dzisiaj w TOK FM lider PO, Grzegorz Schetyna, uznał ustępującego szefa NIK jako faworyta do objęcia mandatu senatorskiego w okręgu łódzkim.

- Uważam że w takiej sytuacji to jest bardzo ważne, taki sprawdzian rzetelności i przytomności partii opozycyjnych. Wtedy trzeba wycofać własnego kandydata, przenieść go na listę poselską i dać możliwość obecności Kwiatkowskiemu w Senacie. Akurat jego doświadczenie jest tutaj niezbędne i na pewno opozycji pomoże

- powiedział Schetyna.

Przewodniczący Platformy zaznaczył, że "nie będzie walczyć z Kwiatkowskim".

- Za dobrze go znam

- dodał.

Koalicja Obywatelska w dwóch senackich okręgach przypadających Łodzi przedstawiła na razie tylko jednego kandydata - Artura Dunina w okręgu 23. Lewica - jak podają media - chce w Łodzi postawić na kandydaturę Małgorzaty Niewiadomskiej-Cudak.

Krzysztof Kwiatkowski w 2007 r. uzyskał mandat senatora z okręgu łódzkiego z list Platformy Obywatelskiej. W pierwszym rządzie Donalda Tuska objął (w 2009 r.) tekę ministra sprawiedliwości, którą sprawował do końca kadencji w 2011 r. W tym samym roku objął mandat poselski startując z list PO. W 2013 r. został powołany na urząd prezesa NIK. Zrezygnował wówczas z członkostwa w Platformie Obywatelskiej.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: 300polityka.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Kolejny przypadek koronawirusa we Włoszech

/ pixabay.com/geralt/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

  

- We włoskiej Lombardii stwierdzono przypadek zakażenia koronawirusem - podały w nocy władze regionalne. Chory to 38-latek przebywający na oddziale intensywnej terapii w szpitalu koło Mediolanu. To czwarte zachorowanie we Włoszech.

Według informacji przekazanych przez przedstawiciela władz Lombardii, w szpitalu w miejscowości Codogno trwają dalsze badania młodego Włocha, który zgłosił się na tamtejsze pogotowie.

Wyjaśniono, że prowadzone są działania w celu ustalenia jego wcześniejszych miejsc pobytu, a także tego z kim miał kontakt. Wszystkie te osoby zostaną zbadane i poddane wymaganym procedurom.

Trzy pierwsze osoby we Włoszech, u których potwierdzono obecność koronawirusa przebywają w szpitalu zakaźnym w Rzymie. Są to: małżeństwo chińskich turystów z Wuhan - epicentrum epidemii , a także ewakuowany z tego miasta Włoch.

Stan Chińczyków poprawia się, a młodego Włocha określany jest jako dobry. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts